انواع ورق آهنی و کاربرد آن

روش مناسب برای انجام جوشکاری گل میخ

اشکال ورق آهنی و کاربرد آن را بهتر بشناسید تا در هنگام خرید راحت تر تصمیم بگیرید. شناخت انواع ورق آهنی و کاربرد آن برای چه کسانی لازم است؟

قیمت تیرآهن هاش در تهران
ورق آهنی از کاربردی‌ترین تولیدات فلزی در دنیای صنعت به حساب می آید که با وجود ارائه ورق‌های متعدد از جنس‌های متنوعی زیرا پلاستیک , کاربرد خویش را تاکنون از دست نداده است . درین مقاله از ثامن فرفورژه قصد داریم تا اشکال صفحه ها فلزی را به شما معرفی کنیم و کاربرد آن‌ها‌را با یکدیگر بررسی کنیم .

صفحه ها فلزی

ورقه‌های آهنی صفحاتی از اشکال فلزات میباشند که در اندازه‌ها و ضخامت‌های متعدد ایجاد می گردند . این صفحه های روزمره در صنعت های مختلفی به عمل گرفته می شوند . در کمپانی ثامن هم از این مورد ها در تولیدها درب‌های فرفورژه به کار گیری می شود .

قیمت ورق سیاه-ST37-

ورق سیاه یا ورق گرم

قیمت ورق st52 و کاربرد

ورق سیاه که به آن ها ورق گرم هم می‌گویند در ۲ جور ورق سیاه صنعتی و ورق سیاه معمولی و در استانداردهای متعدد ساخت می شود . انواع ورق آهنی و کاربرد آن را در ادامه کامل بررسی خواهیم کرد با ما همراه باشید.
برای مقدار گیری کیفیت ورق سیاه از شاخصی به اسم ST به کارگیری می شود که‌این شاخص در ورق سیاه معمولی میان اعداد و ارقام St33 تا St 52 می‌باشد . این اسم گذاری بر پایه ی میزان کربن جانور در مواد تولید کننده ورق است , به طوری که ورق St 33 دارنده کمترین میزان کربن و در سود انعطاف پذیری بیشتر نسبت به بقیه کیفیت ها و ورق ST52 دارنده بیشترین میزان کربن و در فیض انعطاف پذیری خیلی پاره ای است

تیرهای بزرگ از جنس استنلس استیل

.
کاربرد ورق فولادی نورد گرم :

کاربرد ورق های فولادی نورد گرم , با دقت به صنعتی شدن و نیاز متعدد خاصیت مکانیکی و شیمیایی تعریف می‌گردد و تقاضای بالایی هم داراست . از آن‌جا که کیفیت ورق های نورد گرم , کمتر از ورق های نورد سرد است لذا از این ورق ها در مصارف ساخت و ساز , مخازن زیر فشار , جوشکاری , تیرآهن , ریل , لوله های استیل و لوله های انتقال و جریان استعمال می شود . برای آشنایی با انواع ورق آهنی و کاربرد آن می توانید با کارشناس فروش تماس بگیرید.
با اعتنا به نیاز خریداران و کاربرد ورق نورد گرم , می توان خاصیت آن را طی فرآیندهای نرمالایزکردن , تمپر و کوئنچینگ توسعه بخشید تا در صنعت های بیشتری به فعالیت برده شوند .

فلزات قلیایی

ورق های API به صورت کویل و شیت و پلیت مورد مصرف در ساخت لوله های انتقال نفت و گاز
ورق های مورد مصرف در ساخت مخازن پایین فشار نظیر گریدهای Grade C , A516 , A537 , A283
ورق های ساختمانی در گریدهای St 52 , St 37 یا این که S355 , S255
ورق های دریایی گرید A
ورق اسید شویی

اسیدشویی به فرآیندی گفته می شود که طی آن چربی های روی ورق سیاه که بوسیله نورد گرم به ضخامت دلخواه رسیده است . انواع ورق آهنی و کاربرد آن

تامین کنندگان و شرکت های برتر میلگرد در ایالات متحده آمریکا و در سطح جهانی

با به کارگیری از اسید کلریدریک از ورق زدوده می شود . درین فرآیند ذغال‌های سطحی ورق و پاره ای از ناخالصی‌ها گرفته شده و ورق سیاه از لحاظ ظاهری درخشان خیس شده و به ورق روغنی از دید ظاهری مقداری نزدیک می شود.

کاربردهای ورق اسیدشویی

از ورق اسیدشویی کیفیت GRB و X۴۲وx۴۶و x۵۲ psl ۲ برای لوله های نفت و گاز به کارگیری میشوند .

مزایای استفاده از درجه فولاد Fe 415 چیست؟

همینطور برای کشتی سازی ورق‌های کیفیت بالا GR . A و NVA به کار گیری می نمایند . بعضا از این ورق ها برای ساخت حلقه و شاسی خودرو بکار میرود که دارنده خواص ضد سایش و دشوار میباشند که از کیفیت SAPH ۳۷۰ – SAPH ۳۱۰ تاSAPH۴۴۰ را مشتمل بر میشوند همینطور کیفیت QSTE۳۸۰نیز ضد سایش و مشقت بار هست . انواع ورق آهنی و کاربرد آن

به صورت کلی کاربرد آن دربرگیرنده

ررسی اجمالی اکستروژن آلومینیوم

مصارف ساختمانی : ایجاد لوله و پروفیل و غیره
خودرو سازی : قسمتهای ساختمانی و چرخ خودرو قطعات ماشین و اجزاء داخلی آن ( حلقه و شاسی )
صنعت های لوله سازی ساخت اشکال لوله های انتقال آب , نفت و گاز
ساخت مخازن گاز , مایع و مخازن زیر فشار
فرم دهی دوباره جهت تولیدات گالوانیزه
فرم دهی سرد و جاذبه عمیق سیلندر گاز