قیمت ناودانی در بازار آهن

در ابتدا باید گفت این محصول پروفیل بازی است که یک سطح عمودی با دو بال افقی دارد. با کاربرد بسیار زیاد در صنعت و ساختمان سازی که در ساخت و ساز برای چهارچوب‌‌‌‌‌‌ها ویا ترمیم بخشی از ساختمان و… به کار می‌رود که انواع مختلفی از نظر نوع ساختار و روش تولید دارد. از نظر نوع جنس گالوانیزه، آلومینیوم، استیل از پرکاربردترین نوع قیمت ناودانی آهن رسان است. و از نظر انواع کاربرد آن در ساخت و ساز نوع شیروانی یکی از پر مصرف ترین است .

نوع شیروانی چیست

همانطور که از اسمش مشخص است نوعی آبراه محسوب می‌شود برای اینکه آب برف و باران از روی سقف ساختمان مسیر عبور داشته باشد. البته با توجه به نوع آب و هوای هر منطقه کاربرد و نصب این محصول متفاوت است. روش نصب آن بسیار مهم است و اگر نصب آن توسط افراد ناشی صورت بگیرد حتما خساراتی را جای خواهند گذاشت. همانطور که گفته شد این محصول وسیله ایی است برای عبور آب از پشت بام به روی زمین تا آب جمع شده به سقف و دیوارهای داخلی ساختمان نفوذ نکند، پس نصب آن مهم و ضروری است.

قیمت ناودانی

این محصول دو نوع دارد:

  1. نوع شیروانی لندنی( آبرو مخفی)
  2. نوع شیروانی جعبه ایی( آبرو چهارگوش)

از آنجایی که این نوع این محصول محل عبور آب است و همیشه در معرض نم و رطوبت است پس بهترین جنس برای این نوع محصول جنس گالوانیزه است تا دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نشود

کاربرد نوع لندنی چگونه است

زمانی که آب برف و باران بر روی پشت بام ساختمان جمع می‌شود، قطعا باعث ایجاد مشکلاتی نیز می‌شود که دراین هنگام تنها راه حل مشکلات استفاده از این محصول یا آبرو است و نوع لندنی یا مخفی مناسب این محل است. اغلب از قطعات پیش ساخته از جنس UPVC با عرض 39 میلیمتر و ارتفاع 20 میلیمتر تولید می‌شود. معمولا با رنگ سقف ساختمان یکی است ودقیقا درمحل اتصال سقف و دیوار نصب می‌شود که با انباشته شدن آب در آن از قسمت دیگری خارج می‌شود. از جمله مزایای آبرو لندنی: نصب آسان با سرعت بالا، مقاومت در آب و هوای متغییر و مطابق با استاندارهای اروپایی، را میتوان برشمرد. نام دیگر این محصول آبرو گرد یا فتیله ایی یا مخفی است.

کاربرد نوع جعبه ایی چگونه است

این مدل محصول برای عبور آب درسقف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیب داربه کارمی‌‌‌‌‌رود چون ظاهر آن شبیه جوی آب است و به شکل مستطیل و چهارگوش که در ساندویچ پانل نصب می‌شود. ازجنس ورق گالوانیزه با ضخامت 1میلیمتر به طول 5/2 مترو در سایزهای 10- 12- 15 توسط دستگاه پرس بریک تولید می‌شود و برای انتقال آب از سقف به زمین از لوله و قیف استفاده می‌شود.این مدل ناودانی به دو صورت کوچک و بزرگ ساخته و به بازار عرضه می‌گردد. معمولا در مدت زمان طولانی ممکن است دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می‌شود.

اکثر کاربرد آن: درپارکینگ ساختمان، بیمارستان‌ها و مکان‌های درمانی، مرغداری‌ها و گلخانه‌ها، سوله‌ها و استفاده در مراگز صنعتی و تولیدی، می‌باشد. از مهمترین مزایای استفاده از نوع جعبه‌ایی این است که نسبت به نوع لندنی آن ضخیم تراست، عمر کاربرد طولانی‌تری دارد، به شیروانی‌ها نمای زیبایی می‌دهد و برای ساختمان‌های پیش ساخته به کار می‌رود.

ناودانی شیروانی سقفی  آهن رسان

این نوع محصول معمولا با ورق خم شده گالوانیزه و مصالح بنایی در زیر لبه‌های شیروانی سقف‌ها نصب می‌شود و کاری است سنتی که گاهی هنوز در برخی مناطق بر روی ساختمان ها نصب می‌شود. ازجمله معایب استفاده از این روش:

اما همانطور که در بالا ذکر شد استفاده از ناودانی‌های پیش ساخته( لندنی و جعبه ایی) هیچکدام از این مشکلات ایجاد نخواهد شد، بلکه کاری مدرن است و به ساختمان جلوه می‌دهد. ساختن ناودانی‌های سنتی و سقفی دردسرهای خود را دارد و تضمینی درمورد کیفیت کار نخواهد بود.

عوامل تاثیرگذار در قیمت ناودانی شیروانی چیست

مهمترین عاملی که بر قیمت این محصول تاثیر دارد این است که از چه جنسی تولید شده است؟ گرانترین آن نوع شیروانی گالوانیزه است. البته باید به یک نکته مهم دیگر نیز اشاره کرد که آن نوسانات ارزی در بازار این روزها دیده می‎شود که تاثیر مستقیم و مهمی در تعیین قیمت این محصول دارد، مخصوصا آن دسته از محصولات که وارداتی هستند تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر نوسانات ارزی قرار دارند.

ناودانی شیروانی گالوانیزه چیست

گالوانیزه کردن مقاطع فولادی یکی از بهترین و مطمئن ترین روش برای جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی است. پوشش فلز روی که مقاومت را چند برابر می‌کند باعث طول عمر سازه نیز می‌شود و هرچه پوشش ضخیم تر باشد مقاومت بیشتر خواهد بود. قطعا محصولات ضد زنگ با مقاومت بالا هم کاربرد بیشتری دارند و هم گران قیمت تر خواهند بود.

قیمت ناودانی

ناودانی شیروانی گالوانیزه که به شکل U است، به روش سرد و گرم تولید می‌‌‌‌شود. بهترین روش گالوانیزاسیون کردن این محصول به این صورت است که ناودانی‌ها را در حوضچه پر از روی ذوب شده قرار می‌دهند و البته این نکته را باید اضافه کرد که دراین روش هم درهزینه وهم درزمان صرفه جویی بیشتری خواهد شد نسبت به روش‌های دیگر مانند رنگ زدن و….

ناودانی آهن رسان 

قیمت ناودانی تیرچه در وب سایت آهن رسان  قیمت ناودانی 200 قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی 16 اصفهان قیمت ناودانی گالوانیزه در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت ناودانی ۱۰ قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی تیرچه قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی 200 جدول وزن ناودانی اصفهان دراپلیکیشن آهن رسان  قیمت ناودانی 16 اصفهان قیمت ناودانی گالوانیزه قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی 8 اصفهان قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی 200 قیمت ناودانی تیرچه قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی 16 در کانال تلگرامی آهن رسان صفهان قیمت ناودانی 4 قیمت ناودانی 16 اصفهان جدول وزن ناودانی اصفهان آهن فروشی اصفهان قیمت اهن روز اصفهان قیمت ناودانی مشهد قیمت نبشی هشت قیمت میلگرد انبار اصفهان وزن ناودانی ۱۰ اصفهان  قیمت آهن کیلویی آهن رسان قیمت روز آهن در بیرجند آهن تهران قیمت اهن کف بازار تهران قیمت تناژ آهن قیمت آهن در مریوان قیمت اهن شاداباد در وب سایت آهن رسان  به نشانی ahanresan بارگذاری شده است.

نوع شیروانی استیل چیست

یکی دیگر از انواع ناودانی‌ها نوع استیل آن است که بسیار مهم و پرکاربرد نیز می‌باشد. این مدل نیز مانند دیگر ناودانی‌ها به دو روش پرسی و فابریک تولید می‌شود و به شکل U انگلیسی است. از نظر شکل ظاهر به دو دسته UPE وUPN تقسیم میشود. بهترین و مناسب ترین مکان برای استفاده از این نوع محصول محیط‌های باز است که در معرض هوا و رطوبت قراردارد. همچنین از طول عمر و مقاومت بالا و قیمت مناسب نسبت به دیگر ناودانی‌ها برخوردار است و به همین دلیل در فضاهای باز، پایه های سازه‌ها در صنایع نفتی و پتروشیمی، صنایع غذایی و…. بسیار کاربرد دارد.شما عزیزان می‌توانید برای استعلام از قیمت و کیفیت این محصولات با کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بهترین این محصول را برای پروژه خود به کار ببرید.