صفحات فولادی درجه بندی شده خاصی که باید درباره آنها بدانید

انواع مختلف ورق های فولادی درجه بندی شده ویژه کدامند؟

قیمت تیرآهن هاش در تهران

ABS
ASTM 572
ASTM 283 GR
صفحات AR

صفحات درجه بندی شده فولادی در انواع مختلفی از کاربردها مورد استفاده قرار می گیرند. تغییرات در ساختار دانه مواد فولادی می تواند خصوصیات خاصیت خاص را افزایش یا کاهش دهد. به عنوان مثال ، افزایش مقاومت فولاد شامل متالورژی پیچیده ای مانند سرما زدگی ، سخت شدن رسوب و موارد مشابه است. صفحات فولادی درجه بندی شده خاصی که باید درباره آنها بدانید

قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

در نهایت ، مارکرهای زیادی وجود دارد که قابلیت های یک محصول فولادی خاص را تعریف می کند. آیا می دانید طیف سنجی انتشار نوری می تواند رد فلزات گرانبها را در نمونه های غیر فلزی نیز تجزیه و تحلیل کند؟ اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که از درجه فولاد مناسب استفاده می کنید ، برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه ادامه دهید.

ABS

سیم پیچ ورق استیل

اولین نوع گرید فولادی که در این مقاله با آن روبرو می شوید ABS نام دارد. ABS طبقه بندی دفتر حمل و نقل آمریکایی را نشان می دهد که یک صفحه فولادی خاص برای استفاده در ساخت کشتی های مکانیکی تأیید شده است.

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

فولاد درجه بندی شده ABS معمولاً از طریق روش نورد گرم تولید می شود – که فقط از روی نام ، شامل قرار دادن ماده اولیه فولاد در فرآیندهای دمای بالا است. این دما معمولاً بالاتر از دمای تبلور مجدد فولاد یا آستانه محل اصلاح فولاد تنظیم می شود.

با گفتن این موارد ، روش نورد گرم صفحات فولادی با دیواره ضخیم را تولید می کند که برای ساخت کشتی ، به ویژه برای اجزای بدنه ، استفاده می شود. این قسمت از آنجا که بار ، مسافر و سایر ماشین آلات پیچیده ای را که در فضای داخلی ساختار استفاده از فولاد سازه ای در ساختمان ها کشتی یافت می شوند ، ایمن می کند. صفحات فولادی ABS به دلیل مقاومت در برابر عملکرد بالا که قادر به مقاومت در برابر برخوردهای خاص است ، از کاربرد مناسب برای بدنه ها برخوردار است. این اغلب به چهار درجه دیگر با درجه بندی های مختلف عملکرد و مقاومت کششی تقسیم می شود. صفحات فولادی درجه بندی شده خاصی که باید درباره آنها بدانید

قیمت ورق سیاه-ST37-

ASTM A572

نزدیک یک هواپیما

قیمت ورق st52 و کاربرد

بر خلاف صفحات فولادی درجه بندی شده ABS ، فولاد ASTM A572 را معمولاً می توان در کاربردهای هواپیما یا انواع دیگر ساخت و سازهای عمومی یافت. این نوع درجه توسط انجمن امتحان و مواد آمریکا تعیین می شود.

درجه فولاد استانداردی را برای فولادهای با مقاومت بالا و کم آلیاژ تنظیم می کند که معمولاً در مقایسه با فولاد کربن مقاومت بیشتری در برابر خوردگی دارند. جدای از این ، همچنین منجر به تولید فولادی می شود که از نظر سختی و مقاومت نیز بیشتر باشد.

تیرهای بزرگ از جنس استنلس استیل

عناصری که معمولاً به فولاد HSLA آلیاژ می شوند شامل سیلیسیم ، منگنز ، وانادیوم ، تنگستن ، مس و نیکل است که فقط به چند مورد اشاره می کنیم. در ASTM A572 گریدهای دیگری مانند 50 ، 55 ، 60 و 70 وجود دارد. هر یک از این ارقام مربوط به مقاومت تسلیم محصول است. پلاتین به حل یک رمز و راز باستانی کمک می کند آنها با یک واحد مقاومت و کیفیت فولاد KSI (کیلو پوند در هر اینچ مربع) همراه هستند. صفحات فولادی درجه بندی شده خاصی که باید درباره آنها بدانید

ASTM A572 را می توان به عنوان بخشی از اجزای پایه ساختمان به منظور افزایش یکپارچگی سازه مشاهده کرد. برای اجزای در مقیاس بزرگتر ، از این درجه مخصوص ورق فولادی برای تشکیل بدنه هواپیما نیز استفاده می شود. به دلیل مقاومت بالا می تواند در برابر عناصر خارجی که ممکن است تغییر شکل در خودرو ایجاد کند محافظت کند.

COVID-19 چگونه بر صنعت فولاد تأثیر می گذارد

 

ASTM A283

پلی ساخته شده با صفحات فولادی

ASTM A283 درجه دیگری است که طبقه بندی را برای فولاد کربن نشان می دهد – به ویژه برای کسانی که دارای مقاومت کششی کم تا متوسط ​​هستند. همچنین می تواند به درجه های دیگری مانند B ، C یا D نیز برسد.

صفحات فولادی درجه ASTM A283 را می توان در کاربردهای کلی این محصول یافت. آنها می توانند به عنوان پروفیل پشتیبانی برای افزایش پایداری و دوام ساخت و ساز خاص یا کار عمرانی باشند. در این راستا ، صفحات فولادی می توانند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرند یا همچنین می توانند تحت ایجاد مراحل تولید بیشتر برای ایجاد ستون ها و انواع دیگر پروفیل های ساختمان قرار گیرند. صفحات فولادی درجه بندی شده خاصی که باید درباره آنها بدانید

با توجه به طبقه بندی های مختلف ، تعیین اینکه آیا از یک فولاد با مقاومت کششی کم یا متوسط ​​استفاده می شود ، مهم است. برای تیرهای صفحات پل ، این صفحات فولادی معمولاً جوش داده شده یا با اتصالات دیگر بهم متصل می شوند تا پروفیل های فولادی مقطع I متعددی ایجاد کنند. از آنجا که پلها معمولاً توسط بسیاری از وسایل نقلیه که بارهای سنگین حمل می کنند منتقل می شوند ، مهم است که فولاد A283 مورد استفاده دارای درجه بندی متوسط ​​باشد.

 

از طرف دیگر ، صفحات فولادی که ممکن است فقط به عنوان بخشی از کف سازی تاسیسات صنعتی مورد استفاده قرار گیرند ، فقط دارای درجه مقاومت کششی کم هستند. این صفحات به اندازه کافی با دوام هستند که بتوانند فعالیتهایی مانند ناوبری ساده ماشین و ترافیک روزانه پا را در خود جای دهند. صفحات فولادی درجه بندی شده خاصی که باید درباره آنها بدانید

صفحات AR

نوار نقاله ساخته شده با صفحات فولادی

همانطور که قبلاً ذکر شد ، یکی از فرایندهایی که می تواند کیفیتهای مقاوم در برابر خوردگی فولاد را بهبود بخشد ، شامل آلیاژ عناصر خاص است.

از بین تمام صفحات درجه بندی شده فولادی که تاکنون در این لیست مشاهده کرده اید ، صفحات AR آنهایی هستند که حداقل در معرض اثرات مخرب هوا هستند. صفحات AR همچنین دارای محتوای کربن بالاتری هستند ، به این معنی که می توان آنها را تقریباً در هر نوع نصب که به مقاومت و سختی بیشتری نیاز دارد ، استفاده کرد. صفحات AR با کربن بالا معمولاً حاوی 0.6٪ تا 1٪ کربن هستند ، در حالی که محتوای صفحات AR با کربن فوق العاده بالا با wi کاهش می یابد صفحات فولادی درجه بندی شده خاصی که باید درباره آنها بدانید

محدوده 1.25٪ تا 2٪ را نازک کنید.

برخلاف سایر صفحات فولادی ، صفحات AR برای مصارف ساختاری مانند پل ها یا ساختمانها معمول نیستند. درعوض ، آنها بهترین استفاده را برای مصارف پرتحرک دارند که واقعاً نیاز به استفاده از سختی فولاد دارند. این می تواند از نوار نقاله های ساخت ساده تا محصولات تخصصی تر مانند زره پوش ، تیغه های دندانه دار یا چرخ دنده باشد.

 

غذای آماده کلیدی

صفحات درجه بندی شده فولادی که در این لیست قرار گرفته اند لزوماً جامع و کامل نیستند ، اما می توانند ایده ای را در مورد تفاوت درجه های مختلف با یکدیگر به شما ارائه دهند.

این صفحات درجه بندی شده فولادی به طور معمول بر اساس کیفیت موجود در ریزساختار دانه بندی می شوند. صفحات فولادی می توانند دارای محتوای کربن بالا و آلیاژ بالا باشند. در همین حال ، برخی از خصوصیات مانند استحکام کششی ، مقاومت تسلیم ، سختی و مقاومت در برابر خوردگی نیز می توانند از طریق روش های مختلف اصلاح شوند. این امر به عملیات حرارتی و انواع دیگر فرآیندهای ساخت اشاره دارد که می تواند انواع مختلفی از صفحات فولادی متفاوت را تولید کند. صفحات فولادی درجه بندی شده خاصی که باید درباره آنها بدانید