لیست فلزات مورد استفاده در صنایع

مواد مهندسی نقشی حیاتی در زندگی روزمره ما دارند. ما از انواع فلزات و غیر فلزات مانند چدن ، فولاد ، آلومینیوم ، مس ، روی ، سرب ، قلع ، شیشه ، لاستیک ، چوب ، پلاستیک و … در صنایع اتومبیل استفاده می کنیم. فلز (آهنی و غیر آهنی) نقشی حیاتی دارد و به دلیل خواص مکانیکی عالی در صنایع تولیدی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت تیرآهن هاش در تهران

لیست فلزات مورد استفاده در صنایع فلزات آهنی مورد استفاده در صنایع: فلزات آهنی ماده اصلی تشکیل دهنده آنها آهن است. فلزات آهنی مهم مورد استفاده در صنایع ، چدن و ​​چدن است و از این رو ، ما در مورد چدن و ​​فولاد و آلیاژهای آنها بحث خواهیم کرد.

بررسی میزان نوسانات قیمت میلگرد

  1. آهن:

سنگ آهن ماده اصلی آهن و فولاد است. هماتیت و مگنتیت از سنگ معدن های اصلی هستند که حدود 55-60٪ آهن دارند. سنگ آهن ممکن است ترکیبی از آلومینا ، سیلیس ، فسفر ، منگنز ، گوگرد و غیره داشته باشد. آهن خوک در کوره بلند که فلز پایه کلیه کوره های فولادی است که حاوی 3.9٪ کربن ، 1٪ سیلیسیم ، 1٪ منگنز و درصد کمی گوگرد و فسفر است ، تهیه می شود.

قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

سخت و شکننده است و از نظر قدرت بسیار ضعیف است. شکل پذیری آن ضعیف است. عمدتا برای ساخت آهن ربا استفاده می شود. آهن می تواند با کربن آلیاژ شود و آلیاژهایی ایجاد کند که کاربرد گسترده ای در صنایع دارد. مواد آلیاژی سیلیکون ، منگنز ، کروم ، نیکل ، وانادیوم ، تنگستن و … هستند تا خواص مکانیکی آنها افزایش یابد. لیست فلزات مورد استفاده در صنایع

آلیاژهای آهنی:

فلزات آهنی به عنوان مواد اصلی سازنده آهن هستند. بسیاری از فلزات آهنی در صنایع مانند آهن خوک ، چدن ، آهن فرفورژه و فولاد استفاده می شود. با این حال ، فقط چدن و ​​فولاد در زیر بحث خواهند شد زیرا از اهمیت بالایی برخوردار هستند. فلزات آهنی مهم به شرح زیر است:

قیمت ورق سیاه-ST37-

چدن آلیاژی از آهن و کربن است. محتوای کربن آن بیش از 2٪ است و بین 2٪ و 6.6٪ است. به دلایل عملی ، به طور معمول 2 تا 4٪ محتوای کربن به دلیل خاصیت ریخته گری عالی مجاز است. حاوی مقدار کمی سیلیسیم ، گوگرد ، فسفر و منگنز است. چدن دمای ذوب پایینی دارد (حدود 1198 درجه سانتی گراد).

قیمت پروفیل

بنابراین ، می توان آن را به راحتی ذوب کرد و نیاز به هزینه کمتری در سوخت دارد. در حین ریخته گری می تواند خیلی راحت در قالب ها جریان پیدا کند. چدن به دلیل وجود درصد زیاد کربن ماده ای شکننده و سخت است. این دارای هزینه کم و خواص ریخته گری خوب مانند ماشینکاری ، مقاومت در برابر سایش و مقاومت فشاری بالا است. لیست فلزات مورد استفاده در صنایع

قیمت ورق st52 و کاربرد

در حین ریخته گری ، ممکن است به صورت سوراخ های هوا ، نقصی در ریخته گری ایجاد شود. چدن می تواند با نیکل ، کروم ، مولیبدن ، مس ، سیلیکون و منگنز آلیاژ شود. این عناصر مقاومت بیشتر و خواص بسیار بهبود یافته مقاومت در برابر سایش بالا و مقاومت در برابر حرارت را می دهند.

از آلیاژ چدن می توان به طور گسترده ای برای ساخت قطعات موتور احتراق داخلی (IC) ، یعنی پیستون ، رینگ های پیستون ، میل لنگ و غیره استفاده کرد.

من. چدن خاکستری:

تیرهای بزرگ از جنس استنلس استیل

چدن خاکستری یک چدن معمولی است که برای اهداف تجاری استفاده می شود. 3.1-3.4٪ کربن ، 0.09-2.7٪ سیلیسیم و درصد کمی فسفر ، گوگرد دارد و بقیه آهن است. سیلیسیم چدن را نرم می کند. ریخته گری خوبی بدون سوراخ سوراخ تولید می کند. ماشین کاری راحت تر می شود این در ساخت سیلندر موتورهای چند سیلندر ، لوله های CI و اتصالات لوله استفاده می شود. لیست فلزات مورد استفاده در صنایع

قیمت تیرآهن و انواع آن را بشناسید

دوم چدن سفید:

COVID-19 چگونه بر صنعت فولاد تأثیر می گذارد

چدن سفید دارای 2-2.3٪ کربن است. علاوه بر کربن به عنوان عنصر آلیاژی ، دارای 0.84-1.3٪ سیلیسیم ، 0.1-0.5٪ منگنز ، 0.03-0.2٪ فسفر ، و اثری از گوگرد است و بقیه آهن به عنوان مواد اصلی تشکیل دهنده است. برای تشکیل چدن قابل انعطاف و آهن ساخته می شود. این کربن را به صورت کاربید نگه می دارد تا باعث سخت شدن آن شود و همچنین آهن قابل انعطاف نامیده می شود.

فلزات قلیایی