cnc و اصول ماشین کاری را بیاموزید

ماشینکاری CNC چیست؟

ماشینکاری قسمت مهمی از بسیاری از عملیات ساخت است. وقتی به صورت دستی انجام شود ، به مهارت بالایی و زمان زیادی نیاز دارد. ماشینکاری CNC چیست؟ از آنجا که نیروی کار و زمان ماهر یک منبع کمیاب است ، فرایندهای جدید ماشینکاری ایجاد شده است که توسط فناوری و اتوماسیون افزایش یافته است. یکی از پرکاربردترین فرمهای ماشینکاری مبتنی بر فناوری ، ماشینکاری کنترل عددی رایانه ای (CNC) است.

 

ماشینکاری CNC یک فرآیند ماشینکاری تفریحی است که با استفاده از کامپیوترها می تواند حرکت ابزار مورد استفاده را کنترل کند. در حالی که از کنترل عددی رایانه می توان برای انواع فرآیند های تولید استفاده کرد ، ماشینکاری CNC مخصوص فرآیند تفریق است که در صورت استفاده از ابزاری برای پاک کردن مواد از یک قسمت خالی یا نوع دیگر از ناتمام ، انجام می شود. ماشینکاری CNC چیست؟ رایانه ها علاوه بر بسیاری از متغیرهای دیگر قابل تنظیم ، پارامترهایی مانند سرعت حرکت ابزار ، دور ابزار در دقیقه ، سرعت کار و موقعیت را تنظیم می کنند.

 

در مراحل اولیه ، شماره های دستگاه CNC به صورت دستی وارد رایانه می شد تا با استفاده از زبان رایانه ای معروف به کد G ، “برنامه” ماشینکاری CNC ایجاد شود. این برنامه می تواند بارها و بارها با بارگیری قطعات کار جدید در دستگاه تکرار شود. از ماشینکاری CNC می توان برای تولید قطعات تکراری بسیار سریعتر از روش های دستی استفاده کرد.

تیرهای بزرگ از جنس استنلس استیل

امروزه ، ماشینکاری CNC معمولاً از کد G استفاده نمی کند. در عوض ، قطعات با استفاده از یک نرم افزار طراحی به کمک رایانه ترسیم می شوند و از این طریق می توان اعدادی را که کامپیوتر برای داده های موقعیتی در برنامه CNC نیاز دارد ، استخراج کرد. پارامترهای دیگری مانند سرعت حرکت و چرخش ابزار هنوز توسط برنامه نویس CNC باید وارد شوند. همچنین معمول است که از آویز آموزش برای هدایت ابزار به یک نقطه خاص و ذخیره داده های موقعیتی ، که ترکیبی از اعداد ارسال شده به کامپیوتر و ذخیره شده در یک برنامه ماشینکاری CNC است ، استفاده می شود. ماشینکاری CNC چیست؟ گاهی اوقات ، ممکن است این برنامه با داشتن یک انسان به طور فیزیکی بازوی یک ابزار را به یک موقعیت و ذخیره داده های مکان در برنامه CNC ایجاد شود. عملیات حرارتی را بیاموزید

قیمت ورق st52 و کاربرد

چرا از ماشینکاری CNC استفاده می شود؟

ماشینکاری CNC به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه یکی از عوامل اصلی تکثیر ماشینکاری CNC سرعت است. ماشینکاری CNC می تواند عملیات ماشینکاری تکراری را بسیار سریعتر از یک عملیات ماشینکاری دستی انجام دهد. ماشینکاری CNC چیست؟ وقتی یک پروژه با حجم بالا وجود دارد که می تواند خودکار باشد ، ماشینکاری CNC به طور معمول یک روش عالی برای بهبود بهره وری و تولید است.انواع روش های تولید پروفیل

 

دقت و تکرارپذیری از دیگر موارد کلیدی است که ماشینکاری CNC در آن برتری دارد. داده های عددی مورد استفاده کامپیوتر در هنگام تراشکاری CNC ابزار را به مکان دقیقاً مورد نظر منتقل می کند. ماشینکاری CNC نه تنها به مکان دقیق می رود ، بلکه می تواند هزاران ، صدها هزار و حتی میلیون ها بار به طور مکرر انجام دهد.

قیمت ورق سیاه-ST37-

دلیل دیگر استفاده از ماشینکاری CNC به دلیل کمبود نیروی ماهر است که برای عملیات ماشینکاری دستی مورد نیاز است. دستیابی به نیروی کار ماهر دشوار است و اگر نیروی کار ماشینکاری در دسترس باشد ماشینکاری CNC چیست؟، به طور معمول قیمت بالایی دارد. از آنجا که ماشینکاری دستی کندتر است ، قیمت و حجم بالای محصول نیز دارد.نکات کاربردی در مورد ورق مشبک

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

ایمنی یکی دیگر از دلایل اصلی استفاده مکرر از ماشینکاری CNC است. ماشینکاری می تواند یک فرایند ساخت بسیار خطرناک باشد. ابزارهای تیز ، اجسام سنگین ، سرعت زیاد و مقادیر زیادی برق فشار قوی وجود دارد. وقتی می توان انسانی را از آن محیط بیرون برد ، می تواند تا حد زیادی خطر صدمه به پرسنل را کاهش دهد.

قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

ماشینکاری CNC کجا استفاده می شود؟

ماشینکاری CNC برای کاربردهای مختلفی قابل استفاده است.  انواع سوراخ ها در اتصالات پیچی برنامه های محبوب ماشینکاری CNC عبارتند از:

قیمت تیرآهن هاش در تهران