تراش چگونه کار می کند؟

 

تیرهای بزرگ از جنس استنلس استیل

ماشین تراش ابزاری اساسی برای ماشینکاری است که در صنعت تولید مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله ، آنها از عملیات برش ، خم کردن ، روبرو کردن و چرخش پشتیبانی می کنند. با شروع ریشه در مصر باستان ، آنها به عنوان یکی از قدیمی ترین ابزارهای ماشینکاری شناخته می شوند. بنابراین ، دقیقاً یک ماشین تراش چگونه کار می کند؟ تراش چگونه کار می کند؟

مبانی تراش و نحوه کار آنها

اگرچه انواع مختلفی از ماشین تراش وجود دارد (به زیر مراجعه کنید) ، همه آنها از روشی مشابه استفاده می کنند که در آن قطعه کار در برابر ابزار برش می چرخد ​​که روش دوم ثابت است. البته دستگاه های فرز برعکس عمل می کنند. با استفاده از دستگاه فرز ، قطعه کار ثابت است ، در حالی که ابزار برش می چرخد.

تیرهای بزرگ از جنس استنلس استیل

ماشینهای تراشکاری به منظور حذف مواد از روی قطعه کار با قرار گرفتن در معرض ابزار برش طراحی شده اند. قطعه کار بر روی ماشین تراش محکم شده است ، در این هنگام هنگام فشار دادن به یک ابزار برش می چرخد. حرکت چرخشی قطعه کار امکان حذف سریع ، کارآمد و دقیق مواد را فراهم می کند. عناصر ضد زنگ فولاد ضد زنگ

قیمت ورق st52 و کاربرد

تراش ماشین های بزرگ و پیچیده ای هستند که از اجزای جداگانه بسیاری تشکیل شده اند. به عنوان مثال headstock ، اجزای نگهدارنده قطعه کار هنگام چرخش است. تراش ها همچنین دارای یک دم هستند که می توان قطعه کار را در آن محکم کرد. دم دم به طور معمول برای قطعه های کار استثنایی بزرگ یا طولانی استفاده می شود. تراش چگونه کار می کند؟

 

قیمت ورق سیاه-ST37-

 

انواع مختلف ماشین تراش

نزدیک به ده نوع ماشین تراش وجود دارد که هر کدام برای هدفی متفاوت طراحی شده اند. ماشین های تراشکاری نجاری با پشتیبانی از قطعه های چوبی متناسب با نام خود عمل می کنند. آنها معمولاً با سرعت 5،00 تا 1000 دور در دقیقه (RPM) کار می کنند.

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

علاوه بر تراش های نجاری ، تراش های فلزکاری نیز وجود دارد. فلزات به طور کلی از چوب سخت ترند ، بنابراین تراش های فلزکاری به ابزار برش قویتر و تیزتری نسبت به نمونه های نجاری خود نیاز دارند. دستگاه های تراشکاری فلز طیف وسیعی از ابزارهای مختلف برش را ارائه می دهند که از نظر اندازه ، شکل و ماده متفاوت هستند ، اما همه آنها برای برش فلزات معمولی مانند آلومینیوم و فولاد طراحی شده اند. تراش چگونه کار می کند؟

20 نوع مختلف فلز که باید بدانید

قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

البته دستگاه تراش شیشه ای نوعی تراش است که برای قطعات شیشه ای استفاده می شود. این برای ساخت عینک و مواد نوری با قرار دادن آنها در معرض یک ابزار برش ثابت استفاده می شود. البته انواع مختلف تراش نیز وجود دارد که برخی از آنها شامل ماشین تراش فلزی ، چرخ تراش زینتی ، تراش سیگنال و تراش الگو می باشد. تراش چگونه کار می کند؟

قیمت تیرآهن هاش در تهران

پلاتین به حل یک رمز و راز باستانی کمک می کند

در نتیجه

تراش ابزاری برای ماشینکاری است که دارای قطعه کار چرخان و ابزار برش ثابت است. قطعه کار بر روی سر یا دم دم محکم شده است ، در حالی که قطعه کار را فشار می دهد و به یک ابزار برش ثابت فشار می دهد.