چگونه کربن بر کیفیت قابلیت جوشکاری و سختی فولاد تأثیر می گذارد

 

فولاد کربن آلیاژی از آهن و کربن است. فولاد کم آلیاژ شامل کربن و افزودنیهای کوچک سایر عناصر آلیاژی مانند کروم ، منگنز ، مولیبدن و غیره تا حداکثر 5٪ کل محتوای آلیاژ اضافه شده است. چگونه کربن بر کیفیت قابلیت جوشکاری و سختی فولاد تأثیر می گذارد چه اتفاقی می افتد که محتوای کربن افزایش یابد؟ سختی افزایش می یابد اما سختی فلز باید کنترل شود زیرا ممکن است شکننده شود. بسته به کاربرد ، شکنندگی ممکن است یک عامل حیاتی باشد. به یک مته فکر کنید که از آن استفاده کرده اید و هنگامی که در میانه عمل هستید ، می شکند. این ابزار معیوب می توانست شکسته شود زیرا محتوای کربن زیادی داشت و کاملاً شکننده شد انواع روش های تولید پروفیل. علاوه بر شکنندگی ، میزان عملکرد ، مقاومت در برابر کشش و زنگ زدگی همگی تحت تأثیر افزایش غلظت کربن قرار دارند.

افزایش کربن همچنین قابلیت جوشکاری را کاهش می دهد ، به ویژه بالاتر از ~ 0.25٪ کربن. انعطاف پذیری و شکل پذیری مشابه هستند. به یک آهنگر فکر کنید ، جایی که او در حال چکش زدن بر روی تیغه چاقو است. اگر کربن زیادی وجود داشته باشد ، فلز می تواند شکسته شود و نمی تواند به محصول نهایی تبدیل شود یا به آن تبدیل شود. چگونه کربن بر کیفیت قابلیت جوشکاری و سختی فولاد تأثیر می گذارد اگر محصولی شکسته نشود ، لزوماً به این معنی نیست که از کیفیت خوبی برخوردار است. کربن بالاتر همچنین باعث کاهش مقاومت در برابر خوردگی هوا می شود که باعث زنگ زدگی می شود. زنگ زدگی البته بعداً می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

 

سطح کربن نادرست همچنین می تواند منجر به پوسیدگی جوش و پارگی تنش خزشی شود. در اینجا نمودار نشان داده شده است که با یک نگاه نشان می دهد چگونه کربن می تواند بر روی فولاد تأثیر بگذارد:

 

کربن در گرافیک فولاد

 

ASM International یک درک اساسی از خوردگی جوش ، از جمله پوسیدگی جوش ، انجام می دهد. در اینجا یک گزیده آورده شده است: “در هنگام جوشکاری فولادهای ضد زنگ ، مناطق حساس محلی (به عنوان مثال ، مناطق مستعد خوردگی) اغلب ایجاد می شوند. حساسیت به دلیل تشکیل کاربید کروم در امتداد مرزهای معرفی ابعاد انواع ورق استنلس استیل و ویژگی های آن دانه است که منجر به تخلیه کروم در منطقه مجاور مرز دانه می شود. این کاهش کروم سلولهای گالوانیک بسیار موضعی تولید می کند. چگونه کربن بر کیفیت قابلیت جوشکاری و سختی فولاد تأثیر می گذارد اگر این تخلیه محتوای کروم را به زیر 12 درصد وزنی لازم که برای نگه داشتن یک فیلم محافظ منفعل مورد نیاز است ، کاهش دهد ، منطقه نسبت به خوردگی حساس شده و منجر به حمله بین دانه ای می شود. cor خوردگی بین دانه ای باعث از بین رفتن فلز در منطقه ای می شود که به موازات رسوب جوش این رفتار خوردگی را پوسیدگی جوش می نامند. ”

تیرهای بزرگ از جنس استنلس استیل

هیئت ملی بازرسان بویلر و مخزن تحت فشار مقاله ای در مورد “خرابی های خزش و خزش” منتشر کرد که خزش را به عنوان “تغییر شکل وابسته به زمان در دمای بالا و تنش ثابت” تعریف می کند. چگونه کربن بر کیفیت قابلیت جوشکاری و سختی فولاد تأثیر می گذارد بنابراین ، نتیجه می گیرد که شکست در چنین شرایطی به عنوان خرابی خزش یا گاهی اوقات ، پارگی استرس شناخته می شود. دمای شروع خزش به ترکیب آلیاژ بستگی دارد. خرابی های خزش با این موارد مشخص می شود:

قیمت ورق st52 و کاربرد

برجستگی یا تاول در لوله

شکستگی های لبه ضخیم که اغلب دارای شکل پذیری بسیار کمی هستند

به خزش هم فکر کنید همانطور که سرما می تواند روی پنجره ها تأثیر بگذارد. اگر بعد از گذشت سالها و سالها به پایین پنجره نگاه کنید ، می بینید که کمی ضخیم تر از قسمت بالای آن هستند. این خزش است در مورد آلیاژها نیز همین اتفاق رخ می دهد.

قیمت ورق سیاه-ST37-

از آنجا که جوشکاری می تواند یک عامل حیاتی در بسیاری از کاربردهای صنعتی باشد ، باید معادل کربن محاسبه شود. این نتیجه نه تنها تصوری از سختی و سایر خصوصیات را به ما می دهد ، بلکه به ما می گوید منطقه تحت تأثیر گرما که تحت تأثیر آن هستیم. این به ما امکان می دهد پیش بینی کنیم که آیا وقتی به دو فلز می پیوندیم ، چگونه کربن بر کیفیت قابلیت جوشکاری و سختی فولاد تأثیر می گذارد سازگار هستند یا نه. همچنین اگر نیاز به اقدامات احتیاطی داریم به ما می گوید. اقدامات احتیاطی شامل عملیات حرارتی تجویز شده با استفاده از الکترودهای کم هیدروژن و کنترل حرارت ورودی است که برای جوشکاری متخصص بسیار مهم است. 5 ویژگی شرکت آهن آلات معتبر

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

بنابراین چگونه از پوسیدگی خزش و جوش جلوگیری می کنیم. یک شروع خوب تجزیه و تحلیل فلز ، از جمله محتوای کربن است.

قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

برای کمک به اطمینان از کیفیت و یکپارچگی محصول ، از آنالیزگرهای دستی XRF برای تأیید عناصر موجود در فلز استفاده می شود. فلورسانس اشعه ایکس (XRF) یک فن آوری اثبات شده برای تجزیه و تحلیل بنیادی آلیاژهای خاص است تا اطمینان حاصل شود که آلیاژهای صحیح با درصد مناسب ترکیب شده و مواد نهایی با مشخصات دقیق تولید مطابقت دارند. این امر برای کنترل کیفیت و تضمین کیفیت (QA / QC) مواد ورودی و کالاهای نهایی خروجی بسیار مهم است. چگونه کربن بر کیفیت قابلیت جوشکاری و سختی فولاد تأثیر می گذارد با این حال ، اگرچه یک آنالیز کننده XRF با ویژگی عناصر سبک ابزاری عالی برای اندازه گیری تمام عناصر آلیاژی است ، LIBS راه حل بهتری برای آنالیز فولادهای کربنی است.

قیمت تیرآهن هاش در تهران

طیف سنجی تجزیه شده با لیزر (LIBS) یک روش تحلیلی است که از لیزر با تمرکز بالا برای تعیین ترکیب شیمیایی مواد استفاده می کند. این تکنیک در یک تجزیه و تحلیل دستی قابل حمل موجود است و قادر به اندازه گیری عناصر ، از جمله کربن ، در زمینه شناسایی مواد است. LIBS از دستگاههای تمرکز بسیار بالا استفاده می کند چگونه کربن بر کیفیت قابلیت جوشکاری و سختی فولاد تأثیر می گذارد محاسبه طول مهاری میلگرد