آیا می دانید طیف سنجی انتشار نوری می تواند رد فلزات گرانبها را در نمونه های غیر فلزی نیز تجزیه و تحلیل کند؟

روش استاندارد برای تعیین کمی فلزات گرانبها

تیرهای بزرگ از جنس استنلس استیل

سنجش آتش سنجش آتش یک روش استاندارد برای تعیین کمی فلزات گرانبها موجود در سطوح کمیاب در سنگ معادن است. این کار برای اهداف مختلف (به عنوان مثال اکتشاف ، کنترل فرآیند یا حسابداری) توسط تولیدکنندگان فلزات گرانبها آیا می دانید طیف سنجی انتشار نوری می تواند رد فلزات گرانبها را در نمونه های غیر فلزی نیز تجزیه و تحلیل کند؟
، شرکتهای تولید کننده مس یا نیکل با فلزات گرانبها به عنوان محصول جانبی ، شرکتهای تولید کننده فلزات گرانبها از مواد بازیافتی و آزمایشگاههای قراردادی یا خدماتی انجام می شود.استفاده از فولاد سازه ای در ساختمان ها

سنجش آتش در مقابل OES

قیمت ورق st52 و کاربرد

در روش سنجش حریق سنتی ، یک نمونه سنگ معدن حاوی آثار فلزات گرانبها خرد ، آسیاب و توزین می شود. سپس آن را در یک بوته حلقوی با شار مخلوط می کنند که حاوی مواد شارژ (اکسید سرب) و یک عامل احیا کننده (به عنوان مثال کربن) است و در کوره با دمای بالا گرم می شود. میزان شارژ کاهش می یابد و قطرات سربی را تشکیل می دهد که کمی فلزات گرانبهای موجود در نمونه را جمع می کند. نمونه در قالب مخروطی شکل ریخته می شود تا خنک شود. آیا می دانید طیف سنجی انتشار نوری می تواند رد فلزات گرانبها را در نمونه های غیر فلزی نیز تجزیه و تحلیل کند؟

قیمت ورق سیاه-ST37-
سرب به صورت یک دکمه سربی بازیابی می شود که از سرباره جدا شده و قبل از توزین تمیز می شود. در عملیات بعدی که کوپلاسیون نامیده می شود ، پلاتین به حل یک رمز و راز باستانی کمک می کند دکمه را در یک فنجان (بوته مخصوص MgO) قرار می دهند ، و در دمای بالا در کوره باز گرم و ذوب می کنند. سرب وقتی در تماس با هوا قرار گیرد و توسط فنجان جذب شود ، اکسید می شود و یک مهره یا لولای فلزی گرانبها باقی می گذارد. مهره به طور کلی در آبزیان حل شده و غلظت فلزات گرانبها با روش های مختلف تعیین می شود (AAS ، ICP-OES ، ICP-MS).

OES برنده واضح است

قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

طیف سنجی انتشار نوری (OES) جایگزینی برای روش سنجش آتش ارائه می دهد ، که زمانبر و کارگر است ، گران است و برای محیط زیست خطرناک است. ابزار دقیق OES می تواند غلظت طلا ، نقره ، پلاتین ، پالادیوم و سایر فلزات گرانبها را مستقیماً در دکمه سرب سنجش آتش تعیین کند و بدین ترتیب روند ساده و تسریع یابد. از بین بردن کوپلاسیون ، مصرف برق و مواد شیمیایی و همچنین تجهیزات و هزینه های جام را کاهش می دهد آیا می دانید طیف سنجی انتشار نوری می تواند رد فلزات گرانبها را در نمونه های غیر فلزی نیز تجزیه و تحلیل کند؟بزرگ ترین پروژه های فولادی ساختمانی

 

قیمت تیرآهن ترک در مشهد
. هزینه ها بیشتر کاهش می یابد زیرا یک تحلیلگر OES جایگزین چندین ابزار می شود و نتایج را برای چند فلز گرانبها در عرض چند دقیقه ارائه می دهد ، باعث افزایش توان تولید و آزاد کردن پرسنل برای کارهای دیگر می شود. OES برای سخت ترین عملیات صنعتی و همچنین طیف وسیعی از الزامات تحلیلی از جمله نمونه های زمین شناسی در صنعت معدن طلا و پلاتین ، نمونه های فلزات گرانبها و نمونه های صنعتی مانند مبدل های کاتالیزوری مناسب است.4 جولای را با Metal Sparklers جشن می گیرید؟

این مقاله را به اشتراک بگذارید

قیمت تیرآهن هاش در تهران