آلومینیوم و خصوصیات آن

آلومینیوم بیش از 8٪ از جرم هسته زمین را تشکیل می دهد و گسترده ترین فلز است. این ماده همچنین سومین عنصر شیمیایی رایج پس از اکسیژن و سیلیسیم است. این عنصر 13 در جدول تناوبی است و ظاهری به رنگ سفید نقره ای دارد. آلومینیوم و خصوصیات آن تراش چگونه کار می کند؟

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

 

آلومینیوم خالص در طبیعت رخ نمی دهد زیرا به راحتی با عناصر دیگر پیوند می خورد. به همین دلیل است که آلومینیوم فقط در قرن نوزدهم کشف شد که دانشمندان توانستند ترکیبات شیمیایی را به عناصر خود تجزیه کنند.

لوله های فولادی ضد زنگ دوبلکس برای جرثقیل های دریایی

به دلیل هزینه های بالای فرآیند استخراج ، تا اواخر قرن نوزدهم امکان تولید آلومینیوم در مقیاس صنعتی برای استفاده در ساخت و ساز و سایر صنایع وجود نداشت.

قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

فرآیند استخراج

آلومینیوم به دلیل میزان انرژی مورد نیاز برای استخراج آن نسبتاً گران است. این ماده از اکسید آلومینیوم ، یک پودر سفید که از سنگ معدن آلومینیوم (بوکسیت) خالص می شود ، استخراج می شود.

قیمت ورق سیاه-ST37-

اکسید آلومینیوم در کریولیت مذاب (یک ترکیب آلومینیوم که دارای نقطه ذوب کمتری نسبت به خود آلومینیوم است) حل می شود. سپس آلومینیوم با فرایند الکترولیز یا احیا الکترولیتی استخراج می شود. برق از طریق مایع عبور می کند و آلومینیوم در الکترود منفی تشکیل می شود. سپس به پایین مخزن فرو می رود ، جایی که می توان آن را خارج کرد. آلومینیوم و خصوصیات آن

 

قیمت ورق st52 و کاربرد

خواص آلومینیوم

یکی از دلایل اصلی کاربرد گسترده آلومینیوم ، ترکیب خواص آن است:

انتخاب تریم بام فلزی

سبک وزن: تقریباً سه برابر سبک تر از آهن است.

با دوام: تقریباً مانند فولاد با دوام است.

شکل پذیر: بسیار انعطاف پذیر و با استفاده از فشار در هنگام گرم یا سرد به راحتی قابل پردازش است.

مقاوم در برابر خوردگی: سطح آن توسط لایه ای بسیار نازک و در عین حال بسیار قوی از اکسید آلومینیوم محافظت می شود.

  1. غیر مغناطیسی
  2. رسانایی عالی
  3. مقاوم در برابر آتش
  4. غیر سمی

به راحتی با سایر عناصر پیوند می خورد ، و ایجاد طیف گسترده ای از آلیاژهای آلومینیوم را امکان پذیر می کند. آلومینیوم و خصوصیات آن

 

قابل استفاده مجدد: آلومینیوم و آلیاژهای آن می توانند ذوب شده و دوباره مورد استفاده قرار گیرند بدون اینکه بر خصوصیات مکانیکی آنها تأثیر بگذارد. برآوردها نشان می دهد که حدود 75٪ از کل آلومینیوم تولید شده هنوز به نوعی استفاده می شود.

آلومینیوم در ساخت و ساز

از آنجا که فرآیند استخراج نسبتاً گران است ، از اوایل قرن بیستم به طور کلی از آلومینیوم استفاده نمی شد. در دهه 1920 ، استفاده از آن در درجه اول برای جزئیات تزئینی و ساختارهای آرت دکو آغاز شد. در دهه 1930 ، هنگامی که ساختمان امپایر استیت از آلومینیوم برای بسیاری از ساختارهای داخلی و گلدسته معروف خود استفاده کرد ، دستیابی به موفقیت بزرگ حاصل شد. پس از آن ، استفاده از آن برای سقف سازی ، چشمک زدن ، پانل های دیواری ، سپندر و غیره استفاده شد.

کارگاه فولاد و انواع آن

امروزه آلومینیوم بعد از فولاد دومین فلز مورد استفاده در ساختمان ها است.

 

به دلیل شکل پذیری ، آلومینیوم می تواند به اشکال و پروفیل های مختلف تبدیل شود. سیستم های روکش دیواری آلومینیوم معمولاً برای نمای بیرونی ساختمان استفاده می شوند ، پانل های دیواری بزرگ که به اتصالات کمتری احتیاج دارند ، در نتیجه نصب با بازدهی مناسب انجام می شود. آلومینیوم و خصوصیات آن

 

 

برخی از رایج ترین کاربردها برای آلومینیوم عبارتند از:

قیمت تیرآهن هاش در تهران

سیستم های سقف با دهانه طولانی که مناطق وسیعی مانند سالن ها و سالن های نمایش را پوشش می دهد.

سازه هایی که در مکان های غیرقابل دسترسی که اقتصاد حمل و نقل و سهولت نصب در آنها مهم است ، واقع شده اند ، مانند برج های انتقال برق.

سازه هایی در محیط های خورنده یا مرطوب مانند استخرهای شنا ، پل ها ، سازه های هیدرولیکی ، روبناهای فراساحلی و غیره.

سازه هایی با مقاطع متحرک ، مانند پل های متحرک. آلومینیوم و خصوصیات آن

پلاتین به حل یک رمز و راز باستانی کمک می کند

سازه هایی که دسترسی به آنها برای نگهداری محدود است ، مانند دکل ها ، برج های روشنایی ، برج های آنتن و غیره.