304 در مقابل 316 فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین فلزات است که به دلیل ظاهر جذاب ، نیازهای نگهداری کم و مقاومت در برابر خوردگی و لک شدن شناخته شده است. بر خلاف فولاد کربن معمولی ، فولاد ضد زنگ در مجاورت آب به راحتی خورده نمی شود. در صورت نیاز به مقاومت و مقاومت فولاد ،304 در مقابل 316 فولاد ضد زنگ  همراه با نیاز به مقاومت در برابر خوردگی ، غالباً ضد زنگ جواب می دهد.

فولاد یک آلیاژ است ، ترکیبی از چندین فلز است. فولاد همراه با درصد کمی از عناصر دیگر همیشه حاوی آهن و کربن است. مقدار و نوع عناصری که در حین ساخت به آنها افزوده می شود ، در کلاسها و درجه های مختلفی از فولاد ایجاد می شود. بنابراین ، به عنوان مثال ، همه انواع فولاد ضد زنگ حاوی حداقل 10٪ وزن کروم هستند.

 

هنگامی که در معرض هوا و رطوبت قرار می گیرد ، آهن در اکثر فولادها زنگ زده و یک فیلم اکسید آهن فعال ایجاد می کند که با تشکیل مداوم اکسید آهن بیشتر ، خوردگی را تسریع می کند. مقدار زیادی از کروم موجود در ضد زنگ واکنش می دهد و یک فیلم از اکسید کروم در سطح تشکیل می دهد. این فیلم منفعل از خوردگی بیشتر در سطح جلوگیری می کند و در عین حال مانع از گسترش آن در ساختار داخلی فلز می شود.

آشنایی با انواع کوره های ریخته گری فولاد

درجه های مختلف و پایان های سطح فولاد ضد زنگ متناسب با کاربردها و محیط های مختلف ساخته می شوند. متداول ترین انواع فولاد ضد زنگ آلیاژهای 304 و 316 هستند. هر دو فولاد ضد زنگ آستنیتی هستند ، به این معنی که غیر مغناطیسی هستند و به راحتی کار می شوند.

 

304 فولاد ضد زنگ

همه کاره ترین و پرکاربردترین مورد در بین تمام ضد زنگ ها ، فولاد ضد زنگ درجه 304 است که با نام های ضد زنگ A2 یا “18/8” نیز شناخته می شود زیرا حاوی 18٪ کروم و 8٪ نیکل است. این درجه ضد زنگ به دلیل ترکیب شیمیایی ، خواص مکانیکی ، قابلیت جوش پذیری و مقاومت در برابر اکسیداسیون ، بهترین عملکرد همه جانبه را دارد. در نتیجه ، ضد زنگ 304 در طیف گسترده تری از محصولات ، فرم ها و پوشش ها از هر فولاد ضد زنگ دیگر موجود است. 304 در مقابل 316 فولاد ضد زنگ

کاربرد فولاد در صنعت

فولاد ضد زنگ 304 می تواند به راحتی ترمز یا رول شود و به اجزای مختلفی برای کاربرد در صنعت ، معماری و حمل و نقل تبدیل شود. ساختار آستنیتی متعادل درجه 304 ضد زنگ آن را قادر می سازد تا به شدت عمیق و بدون بازپخت واسطه ترسیم شود. در نتیجه ، 304 در ساخت قطعات ضد زنگ کشیده شده مانند غرق ، ظروف توخالی و قابلمه غالب است.

 

سایر کاربردهای معروف ضد زنگ 304 شامل وسایل آشپزخانه ، کارد و چنگال ، وسایل جراحی و تجهیزات صنعتی است. همچنین معمولاً در آشپزخانه های تجاری و کارخانه های فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا می توان آن را با بخار تمیز و استریل کرد و نیازی به رنگ یا اتمام دیگر ندارد. کربوره کردن فولاد چیست

اتصالات عادی میلگرد

304 طرفدار: قوی ، کم هزینه ، به راحتی شکل گرفته و جوش داده می شود ، به راحتی در انواع مختلف موجود است ، در برابر لکه ها و خوردگی مقاومت می کند.

قیمت ورق سیاه-ST37-

304 منفی: در برابر خوردگی و حفره در محیط های شیمیایی اسیدی یا دریایی کاملاً مقاوم نیست. 304 در مقابل 316 فولاد ضد زنگ

 

قیمت ورق st52 و کاربرد

316 فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ درجه 316 درجه استاندارد تحمل مولیبدن است که از نظر اهمیت 304 در بین فولادهای ضد زنگ آستنیتی دوم است. درصد قابل توجهی از مولیبدن (2-3٪) 316 خاصیت مقاومت به خوردگی کلی بهتر نسبت به درجه 304 ، به ویژه مقاومت بالاتر در برابر حفره و خوردگی در شکاف در محیط های اسیدی و آب نمک ، به آن “درجه دریایی” ضد زنگ می دهد. عملیات حرارتی را بیاموزید

درجه 316 همچنین حاوی درصد بیشتری از نیکل نسبت به فولاد ضد زنگ 304 (10٪ در مقابل تنها 8٪) است که باعث بهبود مقاومت در برابر خوردگی می شود. این باعث می شود که 316 ضد زنگ برای استفاده در کارخانه های فرآوری مواد شیمیایی ، پالایشگاه های روغن و تجهیزات پزشکی و همچنین برنامه های کاربردی آب شور و دریایی ، مانند اسکله ها ، راه باریک ها ، نرده ها و سقف ها ، گزینه ای بهتر باشد.

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

316 طرفدار: ضد زنگ از 304 قوی تر ، مقاوم تر در برابر خوردگی و حفره از آب شور و مواد شیمیایی ، ویژگی های خوب شکل گیری و جوشکاری است.

قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

316 منفی: نسبت به 304 گران تر و جوشکاری و شکل گیری آن تا حدودی دشوارتر است. 304 در مقابل 316 فولاد ضد زنگ

 

قیمت تیرآهن هاش در تهران

تامین فلزات صنعتی طیف گسترده ای از اشکال فولاد ضد زنگ ، از جمله میله ، ورق و صفحه، لوله ، لوله ، زاویه و ورق سوراخ دار را ذخیره می کند. یکی از شش مکان ما را در جنوب کالیفرنیا و آریزونا رها کنید ، یا امروز به صورت آنلاین به ما مراجعه کنید!