20 نوع مختلف فلز که باید بدانید

 

مدتهاست که از فلزات استفاده می شود. ما می توانیم تاریخچه را از روزهای عصر برنز تا به امروز بیاد آوریم. انواع مختلفی از فلزات همراه با درجه بندی آنها برای اهداف مختلف استفاده شده است. 20 نوع مختلف فلز که باید بدانید

از آنجا که هر نوع فلز دارای خصوصیات منحصر به فردی است ، کاربرد یا کاربرد آن نیز متفاوت است. کارگاه فولاد و انواع آن

 

هر روز این احتمال وجود دارد که با فلزات مختلفی روبرو شده باشید. در این مقاله قصد داریم انواع و خصوصیات فلزات را بررسی کنیم.

 

  1. فولاد

فولاد

بدون تردید فولاد همچنان محبوب ترین نوع فلز در جهان است. البته ، دلایل بی شماری وجود دارد که این مسئله همچنان وجود دارد.

 

طبق تعریف ، فولاد اساساً آلیاژی از آهن و کربن است. در بیشتر موارد ، نسبت این دو عنصر به ترتیب 99٪ به 1٪ است. با این حال ، ممکن است تغییرات جزئی در این ترکیب وجود داشته باشد. چگونه فولاد دوام ساختار را تقویت می کند

 

یکی از خصوصیات کلیدی فولاد مقاومت در برابر کشش و مقاومت آن است. این فلز به راحتی تغییر شکل نمی دهد. همچنین دارای نسبت استحکام به وزن بالایی است که این ویژگی باعث سبکی آن می شود.

 

انواع دیگری از فولاد وجود دارد که ما از آنها به عنوان انواع مختلف فلزات یاد می کنیم. 20 نوع مختلف فلز که باید بدانید

 

 

  1. فولاد ضد زنگ

 

فولاد ضد زنگ در اصل آلیاژی از فولاد است که به دلیل مقاومت فوق العاده و مقاومت در برابر خوردگی معروف است.

 

یکی از قابل توجه ترین ویژگی های این فلز میزان کروم موجود در آن است. فولاد ضد زنگ حداقل 11 درصد کروم دارد. این ترکیب از آهن در برابر زنگ زدگی محافظت می کند. 20 نوع مختلف فلز که باید بدانید

 

 

مقادیر بالای کروم همچنین باعث می شود این فولاد در برابر خوردگی مقاوم باشد. از طرف دیگر ، درصد بسیار کمی کربن دارد. دامنه آن بین 0.003٪ تا 1٪ است. اهمیت تحلیل آنلاین در حسابداری متالورژی

 

عناصر دیگری که در فولاد ضد زنگ یافت می شود شامل نیتروژن ، آلومینیوم ، مولیبدن ، سیلیکون ، سلنیوم ، تیتانیوم و گوگرد است.

 

  1. فولاد کربن

فولاد کربن

همانطور که از نامش پیداست ، این نوع آلیاژ فولاد حاوی درصد نسبتاً بیشتری محتوای کربن است. ممکن است به 2.1٪ هم برسد. با این حال ، عناصر دیگر مانند سیلیکون ، تیتانیوم ، نیکل ، مولیبدن ، تنگستن حداقل مقدار مشخصی ندارند.

 

وجود کربن به این فلز دوام ، نقطه ذوب پایین و قابلیت انعطاف پذیری بالاتری می بخشد. همچنین در بحث توزیع گرما باعث کارآیی بیشتر آن می شود. 20 نوع مختلف فلز که باید بدانید

 

 

از نظر کاربرد ، از فولاد کربن برای ساخت اتومبیل ، پل ، یخچال ، سیمهای با مقاومت بالا ، ابزارهای برش در میان سایر محصولات سنگین استفاده می شود.

 

  1. فولاد آلیاژی

فولاد

فولاد آلیاژی اساساً نوعی فولاد است که با انواع مختلفی از عناصر آلیاژ یا مخلوط می شود. ترکیب آلیاژ بسته به نوع عناصر مورد استفاده بین 1.0٪ تا 50٪ را تشکیل می دهد. این مخلوط به بهبود خواص مکانیکی فولاد کمک می کند.

 

فولاد آلیاژی بیشتر به دو دسته گسترده تقسیم می شود. اینها فولاد آلیاژی کم و فولاد آلیاژی بالا هستند. باز هم ، همه چیز به مقدار آلیاژهای استفاده شده بستگی دارد. مارتمپرینگ ( Martempering )

 

برخی از عناصر یا آلیاژهای معمول استفاده شده شامل منگنز ، کروم ، مولیبدن ، وانادیوم ، بور ، تیتانیوم ، کبالت ، مس ، تنگستن و نیوبیوم است.

 

فولاد آلیاژی دارای آرایه ای از ویژگی های مطلوب مانند مقاومت مکانیکی ، سختی ، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر حرارت است.

 

این فلز برای کاربردهای منحصر به فرد از جمله ساخت موتورهای جت ، موتورهای خودرو ، پره های توربین و غیره استفاده می شود. 20 نوع مختلف فلز که باید بدانید

 

 

  1. آهن

اگرچه همیشه از آن به عنوان فلز قدیمی یاد می شود ، اما نمی توان به راحتی از سودمندی آهن چشم پوشی کرد. این فلز هنوز هم از طیف گسترده ای از کاربردها در دنیای مدرن برخوردار است.

 

این واقعیت که آهن ماده اصلی است معنی زیادی دارد. این اساساً به این معنی است که بدون آهن ما فولاد نخواهیم داشت.

 

از آهن برای ساخت ظروف آشپزی و منقل استفاده می شود. این گزینه ایده آل برای ساختن سطح نچسب بیشتر وسایل آشپزی است.

 

این فلز همچنین برای ساخت قطعات خودرو ، قطعات ماشین آلات و حتی قطعات ساختمانی / ساختمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

  1. آلومینیوم

آلومینیوم

اگرچه همیشه به عنوان یک عنصر در نظر گرفته می شود ، آلومینیوم نیز نوعی فلز است. این یک فلز سفید نقره ای است ، ظاهری که آن را براق جلوه می دهد. 20 نوع مختلف فلز که باید بدانید

قیمت ورق st52 و کاربرد

 

آلومینیوم به طور طبیعی وجود ندارد. دلیل آن این است که به راحتی با عناصر دیگر مانند اکسیژن واکنش داده و یک ترکیب را تشکیل می دهد. متداول ترین آلومینیوم طبیعی که اتفاق می افتد سولفات ها هستند.

 

اولین آلومینیوم در سال 1824 کشف شد و پس از سالها ، مردم یاد گرفتند که چگونه مقدار زیادی آلومینیوم برای استفاده تجاری تولید کنند.

 

نسبت مقاومت به وزن عالی یکی از دلایل محبوبیت فلز آلومینیوم است. این فلز بسیار قابل انعطاف است از این رو می توان برای تولید طیف وسیعی از محصولات استفاده کرد. عملیات حرارتی را بیاموزید

قیمت ورق سیاه-ST37-

غیر آهنی بودن ، آلومینیوم به راحتی زنگ نمی زند. با این حال ، در صورت مخلوط شدن با سایر مواد شیمیایی ، می تواند اکسید شده و خورده شود.

قیمت تیرآهن ترک در مشهد

  1. مس

مس

مس یکی دیگر از فلزات “به سبک قدیمی” است که حتی در دنیای مدرن نیز هنوز به طور گسترده ای شناخته شده است. فلز مس خالص درخشش نارنجی دارد و تمایل دارد کمی براق باشد.

قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

مس بسیار شکل پذیر و بسیار شکل پذیر است. این بدان معنی است که می توان آن را به راحتی به محصولات مختلف تبدیل کرد. این توضیح می دهد که چرا از مس برای ساخت مواردی از این دست استفاده می شود 20 نوع مختلف فلز که باید بدانید

قیمت تیرآهن هاش در تهران