محاسبه قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 آهن رسان

قیمت ورق ST52 آهن رسان  در بازار آهن بر اساس وزن ویژگی‌های آن استاندارد ساخت کارخانه سازنده و بسیاری از عوامل دیگر تعیین می‌شود؛ بنابراین قبل از خرید ورق سیاه ST52 باید اطلاعات کاملی در مورد بازار داشته باشید. در ادامه ما در مورد انواع ورق فولادی روش ساخت آن کارخانه‌های سازنده قیمت ورق ST52 در بازار و اطلاعات کاملی در این زمینه به شما ارائه می دهیم با ما همراه باشید و نظرات خود را در میان بگذارید.

انواع ورق فولادی در بازار

ورق های فولادی به تعداد انواع آلیاژهای فولاد در بازار یافت می شوند همان‌طور که میدانید فولاد مهم‌ترین آلیاژ و محصول سنگ آهن است که درصد کربن آن کمتر از ۲ می باشد انواع آلیاژهای فولاد بر اساس ساختار و ترکیب شیمیایی و میزان عناصر شان دارای ویژگی های متفاوتی هستند مهم‌ترین انواع فولادهای آلیاژی می‌توان به فولاد استیل ضد زنگ فولاد آتشخوار فولاد مخزنی فولاد کم کربن و غیره اشاره کرد. ورق فولادی بر اساس کاربرد می‌تواند به عنوان ورق ساختمانی یا صنعتی همچنین به عنوان برق سبک یا سنگین در بازار آهن پیدا شود. قیمت ورق ST52 که به عنوان ورق ساختمانی و همچنین صنعتی به شمار می رود بسیار نزدیک به ورق ST37 می باشد. این دو ورق فولادی در دسته ورق های ساختمانی قرار می گیرد زیرا دارای مقدار کمی کربن و برخی از عناصر هستند که باعث شده میزان جوش پذیری ارتجاعی بودن استحکام و ویژگی های دیگر آن ها مناسب برای کاربردهای سازه‌ای و ساختمانی باشد. ورق‌های فولادی مهم در بازار شامل ورق آتشخوار ورق تین پلیت ورق گالوانیزه ورق روغنی ورق رنگی ورق کرکره ورق دریای برق آجدار ورق مخزنی ورق سیاه ورق هاردوکس و غیره هستند. از نظر روش ساخت دو دسته ورق فولادی وجود دارد. ورق سرد و ورق گرم.

نوردکاری چیست

احتمالاً نام نورد کاری به گوشتان خورده باشد نبرد کاری فرآیندی است که در آن برای ساخت انواع مقاطع فولادی همچون ورق از انواع ابزار و ماشین آلات و غلتک های بزرگ و کوچک افقی و عمودی استفاده می شود مهم‌ترین این ابزار غلتک هایی هستند که در ابعاد بزرگ برای فشار و کشش فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. نبرد کاری گرم یعنی فرایندی که ابتدا فولاد شمش فولادی تختال یا مواد اولیه فولادی را درون کوره حرارت داده و تا دمای ذوب و خمیری شدن ادامه می دهند سپس آن را تحت غلتک کاری قرار می‌دهند و این کار آنقدر ادامه می یابد تا فلز مورد نظر ساخته شود به خاطر اینکه در این فرایند فولاد یا ورق فولادی تولید شده بر اثر فشار و دمای بالا پرداخت می‌شود پس از خروج از خط تولید احتمالاً آن کثیف کدر مات و پوسته شده است دلیل نام‌گذاری ورق سیاه نیز همین موضوع می باشد و ورق سیاه ورق ای است که از فولاد ST37 تحت نوردکاری گرم ساخته می‌شود البته ورق ST52 نیز نوعی ورق سیاه محسوب می‌شود.

ورق سیاه رامی توان با فرایند هایی مثل اسید شویی تمیز صاف و براق نمود تا هم نگهداری و طول عمر آن بالاتر باشد و هم از نظر ظاهری زیبا تر به نظر برسد.

قیمت ورق st52

روش تولید انواع ورق فولادی

برای ساخت ورق فولادی استانداردهای مختلفی در ایران و کشورهای دیگر وجود دارد از مهم‌ترین استاندارد های ساخت ورق ST52 می‌توان به استاندارد آلمان و اروپا آمریکا و روسیه اشاره کرد. معمولاً ورق فولادی را به شکل شیت فابریک یا برش خورده تولید می‌کنند که ابعاد طولی عرضی و ضخامت آن مشخص است؛ اما گاهی صنایع نیاز به ورق فولادی در ابعاد دلخواه دارند بنابراین کارخانه‌ها نوعی ورق فولادی به شکل رول تولید می‌کند که ضخامت و عرض آن در استانداردهای معین و طول آن به صورت رول باشد سپس این ورقه های رول را با ابزارهای برش کاری در ابعاد دلخواه برش می دهند به همین دلیل به آن ها ورق برشی نیز گفته می شود معمولاً قیمت ورق برشی کمتر از قیمت ورق برش خورده می باشد. طبیعتاً ورق های با ضخامت کم را می‌توان به صورت رول تولید نمود.

در ایران کارخانه فولاد مبارکه اصفهان و اکسین اهواز مهم‌ترین تولید کنندگان انواع ورق فولادی و ورق سیاه ST52 هستند. عمده نیاز صنایع داخلی توسط کارخانه‌های داخلی تأمین می‌شود و برخی از محصولات از طریق واردات از کشورهای کره چین ژاپن آلمان و روسیه همچنین اوکراین تأمین می شود

ویژگی های ورق ST52 آهن رسان

ساختار و ترکیب شیمیایی فولاد استفاده شده برای ساخت ورق مهم‌ترین عامل در ویژگی های فنی و مکانیکی آن می باشد ترکیب شیمیایی ورق ST52 شامل 0.045% فسفر و سیلیسیم،0.24% کربن،1.6% منگنز می باشد. خواص مکانیکی ورق ST52 میزان درصد ازدیاد طول شکست به مقدار ۲۲، چگالی هست گرم بر سانتی متر مکعب، ضریب الاستیسیته ۲۱۰، دمای فورجینگ ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد و دمای سخت شدن و دمای تمپرینگ در حدود ۸۱۰ تا ۸۹۰ درجه سانتی گراد می باشد. ورق استیل ۵۲ به واسطه ترکیب شیمیایی خاصی که دارد دارای قابلیت ارتجاعی بالا قابلیت تحمل وزن زیاد دارای استحکام و سختی بالا دارای قابلیت جوش پذیری بالا دارای مقاومت در برابر خمش و پیچش می باشد.

از مهم‌ترین کاربردهای ورق سیاه ST52 می توان به استفاده از آن در ساخت مقاطع فولادی مثل چهارپهلو و تسمه ساخت پل جرثقیل شاسی ماشین های صنعتی و سنگین قطعات ماشین آلات دیواره دستگاه های صنعتی در پروژه های سازه ای ساختمان سازی در ساخت تجهیزات موبایل بازویی بیل مکانیکی و غیره اشاره کرد.

قیمت ورق st52

قیمت ورق

قیمت ورق 50 گالوانیزه  در وب سایت آهن رسان به نشانی  www.ahanresan.irقیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق اکسین st37 قیمت پلیت قیمت ورق کاشان قیمت ورق کرکره ۶۰ قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق کاویان قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه محاسبه آنلاین وزن ورق استیل قیمت ورق گالوانیزه تارازدر کانال بارگذاری محصول آهن رسان  قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه وزن ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه ۶۰ کاشان مشخصات ورق st52 قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر قیمت روز آهن 14 اصفهان در بیرجند قیمت قوطی در وب سایت آهن رسان  آهن قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت آهن اصفهان لیست آهن فروش اصفهان قیمت آهن ۱۴ اصفهان اصفهان آهن شماره تلفن اهن الات اصفهان قیمت ورق روغنی آهن آنلاین قیمت ورق کاشان قیمت ورق اکسین st37 قیمت ورق 50 گالوانیزه قیمت ورق گیلان قطعات ورق مشکی قیمت ورق گرم فولاد مبارکه در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت ورق کاویان قیمت ورق st52 وارداتی مشخصات ورق st52 قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق گالوانیزه ورق st52 چیست قیمت ورق کاویان st52 قیمت ورق سیاه در وب سایت آهن رسان بارگذاری شده است.

خرید ورق st52

قبل از خرید ورق ST52 باید در مورد آن اطلاعات کاملی داشته باشید زیرا کیفیت این ورق به استاندارد بودن آن بستگی دارد عموماً در انتهای نام ورق ST52 شماره ۱ تا ۳ و حرف n را می‌توانید مشاهده کنید این موضوع به نرمالیزه شدن و درجه کیفیت ورق مربوط می شود به عنوان مثال ST52-3N نشان دهنده ورق فولادی ST52 درجه ۳ و نرمالیزه شده است.نرمالیزاسیون نوعی فرایند حرارتی و گرمایی است که برای افزایش استحکام و کیفیت ورق انجام می گردد همچنین ورق سیاه ST52 بخصوص در ضخامت های بالای ۵۰ میلی‌متر حتماً باید توسط دستگاه UT آزمایش شود. این دستگاه به تست التراسونیک معروف است که در آن امواج صوتی با فرکانس های بالا درون قطعیت می شوند و عیب های سطحی و زیرسطحی ورق را آشکار می‌کنند. مثلاً اگر ورق دارای ترک تورق علوم انقباضی حفره ترکیدگی پوست شدگی خلل فرج و پیوستگی ناقض باشد، توسط این تست مشخص می گردد.