قیمت پروفیل

قیمت پروفیل آهن رسان ‌ها مصالحی با سطح مقطع‌های متفاوت هستند که کاربردهای متنوعی نیز در صنایع مختلف دارند. برای آشنایی بیشتر با این مصالح و کاربردهای آن‌ها لازم است بدانید که در یک تقسیم بندی کلی می‌توانیم آن‌ها را در دو گروه ساختمانی و صنعتی جای دهیم؛ گرچه تنوع بالای این مصالح در بازار سبب شده است تا تقسیم بندی‌های مختلفی از آن داشته باشیم. در این مقاله تا انتها با ما همراه باشید تا با 4 نوع از نام آشناترین این مصالح در بازار بیشتر آشنا شویم.

آشنایی با یکی از رایج‌ترین مصالح فلزی!

بیایید بیشتر با این فلزها آشنا شویم! مصالحی فلزی که به وفور در صنایع مختلفی از جمله صنعت ساختمانی و خودروسازی و در مواردی در صنایع پزشکی، راه سازی و … از آن‌ها استفاده می‌شود. خرید مصالح یکی از اقدامات چالشی است چراکه ممکن است با قیمت و همچنین کیفیت‌های مختلفی از آن در بازار مواجه شوید. از همین‌رو برای خرید آهن آلات و دیگر مصالح مورد نیاز ابتدا باید اطلاعات کافی راجع‌به هر یک از آن‌ها کسب کرده و سپس فروشنده‌ای مناسب را برای خرید انتخاب کنید.

قیمت پروفیل

پروفیل‌ها یکی از مصالحی هستند که از دیرباز تاکنون از آن‌ها استفاده‌های فراوانی می‌شده است. قابل ذکر است که برای ساخت آن‌ها از تکنولوژی‌های به روز دنیا استفاده می‌شود. اگر بخواهیم این مصالح ساختمانی را به صورت ساده‌تری تعریف کنیم می‌توانیم بگوییم سطح مقطع‌هایی به صورت توخالی و یا توپر هستند که در یک طول ثابت قرار گرفته‌اند.

انواع پروفیل‌ آهن رسان از نظر کاربرد و جنس

این مصالح در بازار دارای تنوع بالایی هستند که هر یک از آن‌ها برای هدف مشخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین این فلزها از طریق دو روش مستقیم و غیرمستقیم تولید و به بازار عرضه می‌شوند. اگر بخواهیم انواع این فلزها را به طور کلی تقسیم بندی کنیم می‌توانیم آن‌ها را در دو دسته اصلی پروفیل‌های ساختمانی و صنعتی بررسی کنیم اما با تقسیم بندی جزئی‌تر این مصالح فلزی از نظر:

نیز در گروهای مختلفی قرار می‌گیرند. ما در این مقاله قصد داریم تا به 4 نوع از نام آَشنا‌ترین انواع این مصالح اشاره کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

پروفیل‌های گالوانیزه و بالا بردن عمر مفید پنجره‌ها

بزرگ‌ترین کاربرد این مصالح محکم سازی بیشتر در و پنجره‌های ساخته شده است. همان‌طور که کمی پیش‌هم اشاره کردیم کاربرد اصلی این فلزها در صنعت ساخت و ساز و یا دیگر صنعت‌ها مانند خودروسازی است. اما فلزهای گالوانیزه‌ را می‌توان نوعی از آن‌ها دانست که امتیازهای مثبت زیادی دارند. به عنوان مثال به دلیل ویژگی‌های ذاتی این متریال، استفاده از آن‎‌ها در پنجره‌های upvc از هرز شدن پیچ‌ها و افتادگی بازشوی درها و پنجره‌ها جلوگیری می‌کند.

نکته قابل توجه دیگر این است که پنجره‌هایی که در ارتفاعات ساخته می‌شوند مانند پنجره‌های برج‌های بلند دائما در معرض اعمال فشارهای زیاد در اثر وزش باد هستند. به همین خاطر با کمک این پروفیل‌های گالوانیزه می‌توان استقامت و دوام عمر این پنجره‌ها را افزایش داد. برای استفاده از این مصالح فلزی گالوانیزه باید به این نکته توجه داشت که هر چه سطح پنجره بزرگ‌تر و فشار وارد شده بر آن بیشتر باشد، باید از گالوانیزه‌هایی با ضخامت بیشتر استفاده کرد.

پروفیل کامپوزیتی و بالا بردن مقاومت پنجره‌ها در برابر زلزله!

از کامپوزیت‌ها این روزها در صنعت ساخت و ساز استفاده‌های فراوانی می‌شود. اما در چه جاهایی بهتر است برای ساخت پنجره‌ها و یا چارچوب آن‌ها از فلزهای کامپوزیتی کمک گرفت؟ این متریال به دلیل ویژگی‌های مثبتی که دارد سهم زیادی از بازار مصالح ساختمانی را به خود اختصاص داده است. بنابراین اگر در منطقه‌ای قصد ساخت و ساز دارید که به دلیل شرایط آب و هوایی امکان خوردگی در آن منطقه بالاتر است، بهتر است از این پروفیل‌های کامپوزیتی استفاده شود.

اگر می‌خواهید ساختمانی ایمن در برابر زلزله داشته باشید به شما توصیه می‌کنیم که از این مصالح استفاده کنید. چراکه نه تنها وزن سبکی دارد بلکه خصوصیت غیرکشسانی آن سبب می‌شود که ساختمان رویکرد بهتری در برابر ارتعاشات ناشی از زمین لرزه داشته باشد. علاوه بر اینکه برخی از مناطق بیشتر از سایر منطقه‌ها مستعد زمین لرزه هستند و بهتر است که از این کامپوزیت‌ها استفاده کنند، برای مناطق جنوبی کشور نیز مناسب است. برخی از سازه‌ها مانند پل‌های دریاچه ارومیه و یا ساختمان‌هایی که در جنوب کشور قرار گرفته‌اند بیش از دیگر مناطق در معرض خوردگی هستند؛ از همین‌رو توصیه می‌کنیم برای این مناطق از این فلزها استفاده کنید.

پروفیل‌های صنعتی آهن رسان و کاربرد آن

به آن دسته از مصالحی گفته می‌شود که در صنایعی به غیر از ساختمان سازی از آن‌ها استفاده می‌شود. به عنوان مثال ساخت قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی را می‌توان از کاربردهای این مصالح در صنعت دانست. علاوه بر آن از این متریال برای ساخت پایه‌های میزها و صندلی‌های فلزی، تخت خواب‌های فلزی، میزهای غذاخوری و … نیز استفاده می‌شود. البته که کاربرد آن‌ها در صنعت به همین‌جا ختم نمی‌شود بلکه در موارد دیگری نظیر ساخت برخی از تجهیزات آزمایشگاهی، صنعت راه سازی و … نیز به چشم می‌خورد.

قیمت پروفیل

پروفیل‌های ساختمانی و انواع آن

سرانجام به بزرگ‌ترین کاربرد این مصالح یعنی در صنعت ساخت و ساز رسیدیم. تفاوتی نمی‌کند که این مصالح را از نظر جنس، ابعاد و اندازه، توپر و یا توخالی بودن و یا حتی سطح مقطع به چند گروه تقسیم بندی کنیم؛ در نهایت آن دسته از این مصالح که در ساخت و سازهای ساختمانی به کار روند را با نام فلزهای ساختمانی می‌شناسیم. این مصالح فلزی ساختمانی خود دارای انواع گوناگونی هستند که عبارتنداز:

پروفیل

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی  www.ahanresan.irوزن و قیمت پروفیل قیمت پروفیل ساختمانی کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل 20*20 قیمت پروفیل اصفهان در کانال قیمت گذاری آهن رسان  قیمت پروفیل یزد قیمت پروفیل کنگره قیمت نبشی ۳ در مشهد قیمت نبشی ۴ قیمت نبشی شماره ۸ قیمت مقاطع فولادی قیمت آهن قیمت پروفیل امروز مشهد قیمت نبش و ناودانی قیمت میلگرد نیشابور در بجنورد قیمت میلگرد در کانال تلگرام آهن رسان  در چابهار پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۰ قیمت میلگرد اصفهان لیست آهن فروش اصفهان شماره تلفن اهن الات اصفهان در وب سایت آهن رسان  پیش بینی قیمت میلگرد فردا قیمت آهن اصفهان امروز قیمت تیرآهن کاشان  آیا قیمت میلگرد کاهش می یابد قیمت میلگرد نسبت به روزهای گذشته قیمت میلگرد در زمستان قیمت آهن کیلویی پیش بینی قیمت میلگرد فردا پیش بینی قیمت میلگرد در سال 1400 نمودار قیمت میلگرد پیش بینی قیمت آهن بعد از تحریم را در فیلم های تحلیلی سایت آهن رسان پیدا کنید.

خلاصه‌ای از این مقاله

چکیده این مطلب به انواع این مصالح ساختمانی رایج و کاربردهای آن ختم می‌شود. همان‌طور که در طول متن هم اشاره کردیم این متریال دارای انواع گوناگونی در بازار است که این مسئله ممکن است خرید آن را کمی سخت‌تر کند. به همین خاطر اگر شناخت کافی راجع‌به انواع آن و کاربردهای هر یک ندارید، می‌توانید با کارشناسان ما از طریق راه‌های ارتباطی موجود ارتباط برقرار کرده و پس از کسب اطلاعات کامل اقدام به خرید کنید.