قیمت ورق st52 و کاربرد

برای آشنایی با قیمت ورق st52 و کاربرد آن این مقاله را بخوانید. ورق st52 ازجمله ورق‌های آلیاژ فولاد با کربن پایین است. فولادهای کم‌کربن حجم مصرفی فولاد را در صنایع مختلف کاهش می‌دهد و این صرفه‌جویی در پروژه‌های عمرانی اثر بارزی در کم شدن هزینه‌ها دارد. St52 تنها ورق فولادی کم‌کربن نیست؛ به‌عنوان‌مثال ورق‌های st33 تا st53 همه از فولادهای آلیاژی با کربن پایین ساخته ‌شده‌اند؛ اما هر یک به نوع خود دارای خواص و مشخصاتی هستند که آن را از بقیه متمایز می‌کند. برای آشنایی با ورق st52 و کاربرد آن ادامه مطلب را تا انتها بخوانید.درصورتی‌که هدف شما برای جستجوی این مطلب فقط استعلام قیمت و خرید ورق فولادی st52 بوده، همین حالا با شماره تلفن 09033090049 تماس بگیرید.

قیمت ورق st52 و کاربرد

آشنایی با ورق st52

گفتیم که ورق st52 تنها یکی از قیمت ورق‌  و ورقهای فولادی آلیاژی است؛ اما چه چیزی باعث می‌شود تا توجه خاصی به این فولاد داشته باشیم؟ در میان فولادهای آلیاژی، ترکیبات st52 خواص شگفت‌انگیزی دارد که آن را برای استفاده در صنایع گوناگون مناسب ساخته است. قیمت ورق st52 و کاربرد

قبل از هر چیزی باید بدانید که این ورق طی فرایند نوردکاری گرم به دست می‌آید. به همین دلیل نوعی ورق سیاه محسوب می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید به ورق‌های فولادی ساخته‌شده با روش گرم نورد، ورق سیاه می‌گویند و دلیل اصلی این نام‌گذاری رنگ و ظاهر ورق است.

بااین‌وجود در بازار آهن‌آلات لقب ورق سیاه را به ورق st37 داده‌اند؛ اما ازنظر فنی هر دو ورق سیاه محسوب می‌شوند. انتظارات از ورق فلزی بر اساس کاربردهای آن شکل می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال مهندسان برای ساخت بدنه هواپیما به ورق‌های فلزی سبک و مقاوم نیاز دارند، بنابراین باید فلزی آن دارای چنین خواصی باشد و مهندس مواد ترکیبی ارائه دهد که منطبق بر نیاز صنعت باشد. قیمت ورق st52 و کاربرد

خصوصیات اصلی ورق st52

این ورق آلیاژی در ساختمان‌سازی کاربرد فراوانی دارد، یکی از ویژگی‌های مهم و مورد انتظار در ساختمان‌سازی، انعطاف‌پذیری، شکل‌پذیری و استحکام بالا است. ورق st52 درعین‌حال که داری تحمل وزن بالایی است، از قابلیت شکل‌پذیری بسیار خوبی برخوردار است.

خاصیت شکل‌پذیری این ورق متأثر از درصد بالای عناصر منیزیم و سیلیسیم است. این عناصر در بسیاری از فولادهای آلیاژِی وجود دارد، اما درصد عناصر هر یک با دیگری متفاوت است. می‌دانید که در ساختمان‌سازی به‌کرات از جوشکاری فلزات استفاده می‌شود، این کار در صنایع مختلف نیز زیاد انجام می‌شود؛ اما فولادی بهتر جوشکاری می‌شود که این ویژگی را داشته باشد. آلیاژ st52 قابلیت بالایی برای انجام عملیات جوشکاری دارد.

جوشکاری فلزات با روش‌های مختلفی انجام می‌شود، اما در حین عملیات جوشکاری، حرارت بالایی در محل جوش تولید می‌شود که همین حرارت و دمای بالا باعث از بین رفتن بعضی از خواص برخی از فلزات می‌شود. به همین دلیل می‌گویند که فلان فلز قابلیت جوشکاری ندارد. قیمت ورق st52 و کاربرد

برای آشنایی با ورق st52 و کاربرد آن به‌طور تخصصی‌تر می‌توانید مجموعه مقالات سایت آهن‌آلات شکوهیان را مطالعه کنید. همچنین می‌توانید با تماس تلفنی مشاوره تخصصی با مهندسی مواد و متالوژی داشته باشید.

ورق st52 همچنین از قابلیت بالایی برای شکل‌دهی برخوردار است. فلزات با ابزارها و روش‌های مختلفی شکل‌دهی می‌شوند. البته فلزاتی که این خصوصیت را نداشته باشند در اثر شکل‌دهی می‌شکنند یا برخی از ویژگی‌ها و کارایی‌های خود را از دست می‌دهند.

توضیحات استاندارد
A/S516-GRADE 60 ASTM/ASME
DIN 17155 HII DIN STANDARD
BS1501-161-430A BRITISH STANDARD
EN10028 P265GH EUROPEAN NORM

استاندارد ساخت ورق st52

فولادهای آلیاژی تحت استانداردهای مختلفی تولید می‌شوند. کشورهای مختلف بر اساس نیاز بازار خود، شرایط اقلیمی و عوامل دیگر؛ استانداردهایی برای تولید انواع فولاد در نظر گرفته و به ثبت می‌رسانند. کارخانه‌ها و مجتمع‌های تولیدی فولاد، بر اساس استانداردهای موجود، محصولات فولادی مختلفی را برای استفاده صنایع تولید می‌کنند.

ورق‌های فولادی st52 که در ایران تولید می‌شوند تحت استاندارد DIN آلمان هستند. بر طبق این استاندارد دلیل نام‌گذاری فولاد آلیاژی ST52 به شکل زیر تفسیر می‌شوند:

حروف ST نشان می‌دهند که این فولاد آلیاژی دارای کربن پایین است.

عدد بعد از ST نشان می‌دهد که استحکام کششی این فولاد چقدر است. در اینجا عدد 52

گاهی حرف 3N نیز در ادامه نام ST52 به شکل ST52-3N دیده می و که نشان‌دهنده کیفیت درجه 3 (بالاترین درجه کیفیت) و نرمالیزه شدن فولاد است. قیمت ورق st52 و کاربرد

فولاد ST52 ترکیبی از عناصر مختلفی چون

پس از آشنایی با ورق st52 و کاربرد آن به‌راحتی می‌توانید آن را با ورق‌های فولادی دیگر مقایسه کرده و در خرید آن بهتر تصمیم‌گیری کنید. در صورت نیاز به مشاوره می‌توانید با شرکت آهن‌آلات تماس بگیرید. قبل از خرید پیش فاکتور دریافت کنید و با نهایی شدن خرید ورق st52 می‌توانید فاکتور رسمی دریافت نمایید. قیمت ورق st52 و کاربرد