قیمت ناودانی شکفته در تهران

پروفیل ها از مقاطع  فولادی که شکل  u  و c شکل دارند  و از جنس فولاد کربن  هستند  تولید می شوند  و از نورد بیلت به وجود  می آیند را  ناودانی می گویند. این  محصول از دو بال  و یک  جان  تشکیل  شده است که ناودانی را به دو روش پرسی  و فابریک  تولید  می کند .قیمت ناودانی شکفته در تهران

برای مشاهده قیمت ناودانی در تهران اینجا کلیک کنید.

ناودانی به دو صورت :

 1. ناودانی ساده
 2. ناودانی مشبک
 3. ناودانی پرسی
 4. ناودانی فابریک

دسته بندی می گردد. که به دو صورت  نورد  کاری گرم  و نورد  کاری سرد  تولید  می گردد. از نورد سرد  برای کاهش ضخامت  ورق که تحت فشار بسیار بالا است استفاده می گردد .

قیمت ناودانی شکفته در تهران

ناودانی های سبک

در ساختمان سازی و صنایعی مورد استفاده قرار می گیرد که بیشتر در ساخت  پل های باربری و خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد.قیمت ناودانی شکفته در تهران

قیمت روز ورق سیاه آهنی

قیمت ورق سیاه آهن رسان به نشانی https://ahanresan.ir/st37/نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت ورق رنگی قیمت ورق سیاه گیلان قیمت ورق آهن کیلویی قیمت ورق st52قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق دو سیاه فولاد صبا نمودار قیمت ورق سیاه انواع ورق سیاه رول ورق سیاه قیمت ورق آهن کاویان قیمت ورق سیاه گیلان قیمت ورق فولاد مبارکه در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

ناودانی های مشبک

از ورق های گالوانیزه و به دو صورت نورد سرد و نورد گرم  استفاده می گردد این محصول را در قفسه های فولادی ، سازه های سبک و… استفاده می کنند.

ابعاد پروفیل ناودانی

ناودانی ها در 5 سایز تولید می گردد که شامل سایزهای :

 1. ۸
 2. ۱۲
 3. ۱۴
 4. ۱۶

می باشد. ارتفاع  این سبک محصولات از 30 میلی متر شروع می شود و تا 400 میلی متر به صورت متغیر تولید  می گردد ه بسته به نیاز و سفارش مشتری قابلیت  تغییر دارد. از نظر وزنی نیز ناودانی ها مطابق جدول اشتال ساخته می گردد اما از لحاظ محاسبات ورنی در دو  نوع  :

موجود می باشد. به عنوان مثال  اگر وزن ناودانی از آن چه که در جدول اشتال آمده است  کمتر نباشد به عنوان ناودانی سبک شناخته می شود و اگر مطابق با استاندارد های جدول اشتال باشد به آن ناودانی سنگین می گویند.قیمت ناودانی شکفته در تهران

از جمله مصارف  ناودانی ها  می توان به  موارد زیر اشاره کرد :

 1. صنایع دریایی
 2. ماشین آلات
 3. باد بند ها
 4. به صورت قوطی در ستون ها
 5. کرکره مغازه ها

و… مورد  استفاده قرار می گیرد.

ناودانی در کشورهای مختلف و استانداردهای متفاوت تولید  می شود .

نبشی چیست (angle steel)

نبشی ها از مقاطع  فولادی که شکل  l یا  v  دارند  تشکیل شده اند که دو ضلع  آن ها  به ترتیب با زاویه 90 تا 45 درجه در کنار یک دیگر قرار گرفته اند که طول اضلاع نبشی می تواند با یک دیگر برابر یا نابرابر باشد.قیمت ناودانی شکفته در تهران

نکته :

هرچه که زاویه نبشی بیشتر باشد  می تواند  تنش و وزن  بالاتری را  تحمل کند به همین  علت است  که نبشی با زاویه  90 درجه متداول تر بوده و در بازار بیشتر خریداری می شود. نبشی فولادی اساساً توسط فولاد کربنی یا فولاد کم آلیاژ با مقاومت بالا طی فرایند نورد گرم تولید می گردد.

نام‌گذاری نبشی آهن رسان

به طور معمول نبشی ها  با  دو عنوان شناخته می شود  :

 1. اندازه بال
 2. ضخامت

که عمدتا برای نامگذاری نبشی ها از حرف  l استفاده می گردد . اگر بال نبشی ها  با  یک دیگر مساوی باشد فقط اندازه یک بال  را در کنار حرف  l  نوشته می شود  به عنوان  نمونه  :

L100؛ اما اگر بال‌ها مساوی نباشند، اندازه هر دو بال را در کنار L خواهند نوشت مانند L300*100.گاهی ابعاد نبشی را به‌صورت 40×40×5 میلی‌متر نمایش می‌دهند. این اعداد نشان می‌دهد که طول بال‌های نبشی 40 میلی‌متر و ضخامت بال‌ 5 میلی‌متر است. درواقع برای نمایش ابعاد نبشی ابتدا ضخامت و سپس طول بال‌ها نمایش داده می شود.قیمت ناودانی شکفته در تهران

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

قیمت ناودانی 200 در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی 8 قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی تبریز قیمت ناودانی گالوانیزه قیمت ناودانی 4 قیمت ناودانی تیرچه قیمت ناودانی منقطع قیمت پروفیل ناودانی در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir سرد خم شده قیمت ناودانی دست دوم قیمت انواع ناودانی اروپایی قیمت ناودانی ۱۶ سبک قیمت ناودانی اهواز محاسبه وزن ناودانی قیمت ناودونی در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

کلام آخر

در این مقاله تعاریف مختصری از نبشی و ناودانی و ابعاد و ویژگی های هر یک گفتیم نبشی و ناودانی دو محصول اساسی از مقاطع  فولادی محسوب می شود  که بسیاری از صنایع ضروری هستند که این مقاطع فولادی جز پروفیل های نوع باز محسوب می گردد و شباهت بسیار زیادی با یک  دیگر دارند  اما برخلاف شباهت  تفاوتی هایی نیز دارد که عبارت  اند از :

 1. از نظر ظاهری، نبشی از 2 بال تشکیل شده که می‌توانند ارتفاع‌های برابر یا نابرابر داشته باشند.
 2. ناودانی از 2 بال و یک جان ساخته شده که همواره ارتفاع بال‌ها یا لبه‌های آن باهم برابرند.

این موارد از جمله  تفاوت های این  دو  محصول فولادی می باشد.قیمت ناودانی شکفته در تهران