قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

میلگرد محصولی پر استفاده و پر مصرف است. به دلیل استفاده زیادی که دارد، کارخانه ها و تولیدکنندگان زیادی هم آن را تولید می کنند. این محصول تنوع زیادی دارد، انواع مختلف میلگرد از نظر جنس، استاندارد، سایز و سایر مشخصات ساخته می شود. این محصول را به صورت شاخه یا کلاف می سازند و در بازار عرضه می کنند. کمیلگرد کلاف معمولا قطر کم (کمتر از 15 میلی متر ) دارد. میلگرد شاخه اما قطری بالاتر از این مقدار دارد. میلگرد شاخه دارای طول های متغیر ولی به طور رایج 6 یا 12 متری است. برای خرید و فروش میلگرد آن را بر اساس وزنی که دارد معامله می کنند. برای همین باید بر اساس نوع میلگر فرمول محاسبه وزن آن را بدانید و آن را محاسبه کنید. در این نوشته در مورد قیمت میلگرد نیشابور در مشهد صحبت می کنیم با ما همراه باشید و نظرات خود را در این مورد به اشتراک بگذارید.قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

انواع میلگرد آجدار

میلگردها محصولاتی پر کاربرد و محبوب هستند. انواع گوناگونی از آنها نیز ساخته شده است. این محصولات ممکن است بعد از خروج از خط تولید به اشکال مختلف دیگری تبدیل شوند مثلا با دستگاه های خم و برش انواع خاموت؛ اودکا، راستا، زیگزاگ، خرپا و .. ساخته شود. امروزه ابزارها و تجهیزات مختلفی از قیمت میلگرد در مشهد و میلگردهای ساخته می شود که ممکن است با استفاده از ابزارهای برشکاری، خمکاری، جوشکاری و .. باشد.

همانند بسیاری از محصولات دیگر میلگرد نیز چند نوع دارد. از نظر شکل ظاهری دو نوع اصلی وجود دارد که با نام های ساده و آجدار مشخص می شوند. شکل ظاهری میلگرد ساده به صورت یک میله توپر با قطر متغیر است که سطحی صاف دارد. جنس این نوع میل گرد از فولاد و آهن و یا فلزات پرکاربردی مثل آلومینیوم می تواند باشد.

نوع دیگر که به آن میلگرد آجدار گفته می شود همانند نوع ساده است ولی دارای سطحی با برامدگی ها و آج هایی با اشکال خاص است. آج های میلگرد ممکن است به صورت مارپیچی یا حلزونی و یا به صورت دکی یا ترکیبی از اشکال و مدل های مختلف باشد. آج دار بودن میلگرد خصوصیت هایی به آن می افزاد که در موارد زیادی به کار می آید.

اما می توان میلگرد را از منظر استاندارد ساخت نیز مورد بررسی قرار داد. مثلا میلگرد نوع A1 همان میلگرد ساده است که به آن میلگرد نرم نیز گفته می شود. این محصول قابلیت ماشین کاری و جوشکاری بالایی دارد و از انعطاف پذیری خوبی نیز برخوردار است.

میلگرد نوع A2, A3, A4 از مدل آجدار به حساب می آیند و بسته به نوع آج، استحکام، سختی و سایر مشخصات فنی با هم تفاوت هایی دارند. نوعی میلگرد ساخته می شود که به آن اروپایی گفته می شود. در ایران نیز ایننوع میل گرد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا ایران دارای اقلیمی است که هم زلزله خیز بودهو هم بسیاری از نواحی آن زمین لرزه ندارد. اما توجه داشته باشید که میلگرد اروپایی برای مناطق زلزله خیز مناسب نیست زیرا مقاومت کششی خوبی ندارد و به راحتی در برابر نیروهای کششی و رفت و برگشتی زلزله دچار شکست نمی شود.قیمت میلگرد نیشابور در مشهد

انواع میلگرد از نظر جنس

فلزات مشخصات و خصوصیات زیادی دارند که باعث می شود انسان ها به آن ها علاقه مند شوند تا در صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. در ساخت میلگرد که یک محصول فلزی پرکاربرد در ساخت و ساز و صنعت است، از فلزاتی مثل آهن، فولاد و آلیاژهای مختلف آن، آلومینویم و .. استفاده می شود. در ادامه لیستی از انواع میلگرد از نظر جنس و مواد تشکیل دهنده معرفی می کنیم.

هر نوع خصوصیت های فنی و مکانیکی خاصی دارد، مثلا یکی در دمای خیلی بالا و یا دمای خیلی پایین دوام و استحکام بالایی دارد. یا مثلا ممکن است یکی قابلیت انعطاف بالایی داشته باشد.

اهمیت میلگرد در ساخت و ساز

در ساختمان سازی، ساخت بناها، پل ها و سازه های مختلف از مواد و مصالح زیادی استفاده می شود. آب، خاک، سنگ، گچ، چوب، آهن و فلزات مختلف و غیره بخشی از این مصالح به شمار می روند. این مواد و مصالح هر یک استحکام، مقاومت و خصصویاتی دارند که در نهایت باعث افزایش استحکام، دوام و کارایی سازه می شوند. از وقتی که فلزات مختلف وارد زندگی بشر شدند، ساخت و سازها نیز شکل جدیدی به خود گرفتند، ساختمان ها و سازه های بلند و مرتفع و عظیم ساخته شد، برج ها و بناهای خاص طراحی شدند و کاربری این سازه ها نیز متفاوت شد.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

ساختمان های بسیار بلند با ایمنی ساخته شدند و برج های معروفی در دنیا به وجود آمدند. تمام این تغییر و تحولات به ورود آهن، فولاد و فلزات دیگر مربوط بوده است. دوام و طول عمر سازه ها افزایش یافت و در برابر خطرات محیطی مثل سیل و زلزله مقاوم تر شدند.

اما برمیگردیم به موضوع میلگرد و اهمیتی که در ساخت و سازها دارد. دقت کنید به پی سازی ساختمان ها، فونداسیون و قسمت های مختلف هر سازه ای که از بتن ساخته می شود. دیوارها و سقف ها از بتن ساخته می شوند و در برابر وارد آمدن بارهای مختلف باید دوام و استحکام داشته باشد. اما بتن پس از سخت شدن و بسته شدن حالت ثابتی به خود می گیرد و اگر تحت نیروهای کششی قرار بگیرد دچار شکست و ترک خوردگی می شود.

نقش میلگرد و فولاد در اینجا افزایش دادن میزان مقاومت کششی بتن است. میلگردها یا آرماتورها را درون بتن قرار داده تا پس از سرد و محکم شدن بتن به آن بچسبند و از آن در برابر ترک خوردگی و شکست ناشی از نیروی زلزله و باد و .. محافظت نماید. به همین دلیل است که امروزه خسارت های ناشی از خطرات زیست محیطی کمتر از گذشته شده است زیرا از فولاد و آهن در ساخت و سازها استفاده می شود و سازه هایی با استانداردهای جهانی ساخته می شود.قیمت میلگرد نیشابور در مشهد