استعلام قیمت ورق A283

قیمت ورق A283 آهن رسان

ورق آلیاژی A283 نوعی ورق فولادی است که با تغییراتی در ترکیب شیمیایی همراه شده است. قیمت ورق آلیاژی A283 آهن رسان  نیز همانند بسیاری از محصولات فولادی دیگر بر اساس وزن ویژگی ها ابعاد و اندازه ها کارخانه سازنده و استانداردهای ساخت تعیین می شود. در بازار خرید ورق فولادی a۲۸۳ از کارخانه هایی مثل فولاد مبارکه اصفهان اکسین اهواز و فولاد کاویان انجام می شود البته این ورق فولادی به خاطر ویژگی‌های خاصی که دارد از کارخانه های خارجی نیز وارد می‌شود. در این صفحه لیست از قیمت انواع ورق فولادی را به همراه ویژگی های آن در دسته بندی های مختلفی از کارخانه ها استانداردهای ساخت ابعاد و اندازه ها در اختیار شما قرار می‌دهیم. قیمت‌ها به صورت روزانه و لحظه ای به روز می شوند و شما می توانید محصول مورد نظر خود را طبق آخرین قیمت‌های بازار تهیه نمایید.

ورق فولادی و انواع آن

چند دسته بندی کلی برای انواع ورق فولادی در بازار وجود دارد به عنوان مثال بر اساس روش ساخت ورق فولادی می تواند در دو نوع عرق گرم و یا ورق سرد دسته بندی شود. در این حالت ورق های فولادی که با روش نورد کاری گرم در کارخانه ساخته می‌شوند را ورق گرم و محصولاتی که به روش نورد کاری سرد تولید می شود را ورق سرد می گویند. در نورد کاری گرم فولاد درون کوره حرارت داده می‌شود و در دمای بالا غلتک کاری می گردد و همین امر در نوردکاری سرد در دمای اتاق و در حالت سرد فولاد انجام می‌شود همان‌طور که می دانید فولاد در انواع مختلف دارای قابلیت شکل پذیری سرد متفاوتی است؛ و همچنین نبرد کاری فولاد در حالت سرد نیاز به انرژی و هزینه بیشتری دارد بنابراین قیمت ورق فولادی گرم و سرد با هم متفاوت است.

در یک دسته بندی دیگر می توان انواع ورق فولادی را بر اساس جنس و کاربرد آن‌ها تقسیم بندی نمود که بر این اساس دسته ورق های آلیاژی و ساختاری و یا دسته ورق های ساختمانی و صنعتی همچنین دسته ورق های سبک و سنگین این را می توان معرفی نمود. مستقیم کاربرد ورق فولادی هر چه بزرگ‌تر باشد آن را در گروه ورق های صنعتی و سنگین قرار می دهند.

ورق آلیاژی نوعی ورقه فولادی با ویژگی‌های کاملاً خواص است که در فولاد معمولی وجود ندارد.

قیمت ورق A283

ویژگی های فولاد آلیاژی چیست

برای این مورد بهتر است تا در مورد کاربردهای فولاد آلیاژی صحبت کنیم زیرا بهتر می تواند ویژگی های فولاد آلیاژی را مشخص و معین نماید مهم‌ترین کاربرد هایی که ورق های آلیاژی می‌توانند داشته باشند شامل استفاده از آن‌ها در دماهای بسیار بالا یا در دماهای بسیار پایین است؛ بنابراین اگر فولاد معمولی در دمای خیلی بالا و یا در دمای خیلی پایین دچار مشکل شده مقاومت خود را از دست می دهد خراب می شود و از بین می رود، در عوض فولاد آلیاژی مقاومت بالایی در این شرایط دارد و می تواند دوام بیاورد و طول عمر سازه و یا محصول را افزایش دهد. به علاوه ورق آلیاژی معمولاً برای ساخت و استفاده در مصارفی که نیاز به استحکام و سختی بالا باشد در مواردی که نیاز به مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی هوا نمک دریایی در برابر اسیدها بازها مواد شیمیایی روغن ها و غیره باشد. همچنین ازرق فولادی آلیاژی می توان در صنایع قطعه سازی صنایع ساخت افزار صنایع راه‌سازی شهرسازی پل سازی در صنایع هواپیمایی و مصارف خاص دیگر استفاده نمود. پس متوجه شدیم که ورقه آلیاژی در واقع فولاد آلیاژی چه ویژگی هایی دارد و چه مصارفی می تواند داشته باشد که یک فولاد معمولی نمی تواند!

معرفی ورق آلیاژی A283 آهن رسان

این محصول از ترکیب شیمیایی مس فسفر گوگرد منگنز سیلیسیم و کربن ساخته شده است البته عناصر ناچیز دیگری هم در آن وجود دارند که اهمیت زیادی ندارد. ورق آلیاژی A283 در چهار استاندارد مختلف ساخته می شود که به ترتیب با نام های زیر شناخته می‌شود.

  1. A283_Gr A
  2. A283_Gr B
  3. A283_Gr C
  4. A283_Gr D

در اصطلاح به این استانداردها گرید یا درجه نیز گفته می‌شود. گریدهای ورق آلیاژی A283 تنها در مقدار عنصر کربن با هم تفاوت دارند در جدول زیر می‌توانید آن را مشاهده نمایید.

استاندارد ورق A283 کربن سیلیسیم منگنز گوگرد فسفر مس تنش تسلیم ksi استحکام کشش ksi
A 0.14% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2% 24 45-60
B 0.17% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2% 27 50-65
C 0.24% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2% 30 55-75
D 0.27% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2% 33 60-80

استانداردهای مختلف ورق آلیاژی A283 به خاطر تفاوت در ترکیب شیمیایی تفاوت در استحکام تسلیم و استحکام کششی که در واقع همان خواص مکانیکی و فنی آن‌ها است کاربردهای متنوعی نیز دارند و همین موضوع باعث شده تا قیمت متفاوتی هم داشته باشند. یکی از انواع ورق آلیاژی موجود در بازار A516 است. این ورق از نظر ترکیب شیمیایی و ویژگی های فنی شباهت زیادی به ورق A283 دارد اما معمولاً در کاربردهایی که شرایط دشواری داشته باشد و تاب آوری بالا نیاز داشته باشد به کار می رود و ورق A283 در کاربردهای کمی معمولی تر مورد استفاده قرار می گیرد.در میان تمام انواع گریدهای A283 ورق A283_Gr C در منطقه خاورمیانه کاربرد بیشتری دارد و رایج تر است. از ویژگی های مهم آن می توان به میزان تنش تسلیم ۲۰۵ میزان استحکام کششی بین ۳۰۸ تا ۵۱۵ مگاپاسکال اشاره کرد؛ اما کاربرد مهم این ورق و گرید های آن در ساخت انواع مخازن نگهداری مواد پتروشیمی نفت و گاز می باشد به همین دلیل به ورق آلیاژی A283 در بازار ورقه مخزنی نیز گفته می شود.

ورق

ورق a283 در کانال تلگرامی آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irقیمت ورق a283 gr c قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق a516 قیمت ورق سرد فولاد قیمت ورق روغنی قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق ابعادی  آهن رسان  ورق a283 چیست قیمت ورق روغنی قیمت ورق گیلان قطعات نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق گالوانیزه قیمت آهن کیلویی قیمت ورق رنگی  آرشیو قیمت ورق سیاه در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت ورق روغنی قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق سیاه 1.5 میل در کانال واتساپ آهن رسان  قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق آهن 1 میل  قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق آهن قیمت آهن کیلویی آهن آنلاین قیمت قوطی آهن قیمت آهن ایران جیب قیمت آهن اهواز قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره نمودار قیمت آهن را با برند آهن رسان تجربه کنید.

قیمت ورق A283

کاربرد

به طور کلی کاربرد ورق مخزنی یا ورق آلیاژی A283 در ساخت انواع محصولات و ماشین آلات صنعتی قطعات صنعتی ساخت تیر ورق، هاش، ستون های نگهدارنده سازه های سنگین در ساخت انواع اسکلت ها اسکله‌های دریایی کشتی سازی برای ساخت لوله ها استوانه ها در مخازن است. مهم‌ترین کارخانه های تولید کننده ورق مخزنی A283 در ایران کارخانه فولاد مبارکه اصفهان کارخانه فولاد کاویان کارخانه فولاد اکسین اهواز و محصولات معتبر و رایج بازار که از طریق واردات تأمین می شود محصول کشورهای روسیه چین کره اکراین بلژیک هند و آلمان است. برای خرید ورق مخزنی می‌توانید قیمت ها را در سایت ما به صورت لحظه‌ای مشاهده کنید بهترین قیمت بازار را با بهترین محصولات تست شده با برگه آنالیز محصول دریافت نمایید.