تیرآهن 14و کاهش روز قیمت

قیمت تیرآهن 14 امروز امکان دارد  تحت شرایطی حاکم بر بازار به  نسبت  روز های قبل دچار نوسان به صورت صعودی و یا نزولی گرددآیا اکنون  هم نرخ قیمت آهن آلات از جمله قیمت تیرآهن به صورت نزولی است یا صعودی؟ طبق گزارش خبری نگاری امروز قمت تیرآهن روندی نوزلی را در پی داشته و در مجموع در راستای  کاش نرخ دلاردر بازار مسبب استارت این روند در بازار گردیده است در اکثر محصولات فولادی از جمله :

 • میلگرد
 • شمش و دیگر محصولات فولادی

کاهش قیمت تیرآهن :

در بازار کاهش قیمت تیرآهن روزانه در بین درصد های 20 الی 200 تومان اتفاق می افتد که از سوی کارخانه جات اعلام می گردد . البته برخی از محصولات فولادی بدون تغییر قیمت باقی مانده اند هماندد انواع نبشی ها ف سپری ها ، لوله ها ، مفتولی ها و…

خلاصه وضعیت جزییات محصول تیرآهن :

همان طور که گفته شد تیر آهن در اصل جزی از المان های اساسی و بسیار مهم ساخت هر ساختمانی می باشد به  علاوه بر در سازه های ساختمانی و همچنین در دیگر  پروژه های متفاوت نیز کاربرد دارند، اما  اصلی ترین کاربرد عمده آن ها در صنایع ساختمان سازی می باشد. و تیرآهن در اصل وظیفه حمل فشارها و بارهای تنشی و خمشی را دارد . تیرآهن از جمله اساسی ترین پروفیل ساختمانی است که در بعضی از پروژه ها صنعتی نیز کاربرد دارد . از جمله مهم ترین خصوصیات یک ساختمان تیراهن های به کاررفته در آن می باشدتیرآهن 14و کاهش روز قیمت 

 

 تیرآهن 14و کاهش روز قیمت

استاندارد تولید تیرآهن :  

تیر آهن ها داری سه نوع استاندارد می باشند :

 • : IPE این تیر آهن ها در ایران و کشور های اروپا تولید می گردد و شکل آن ها I مانند می باشد و ضخامت بال های آن تغییر پذیر نیست .
 • استاندارد کشور ایران و اروپا INP :  از جمله عمده ترین نوع تیرآهن در بازار چین و روسیه می باشد .  که ضخامت بال های آن با فصله گرفتن از جان کاهش می باید .
 • استاندارد چین و روسیهIPB: بال پهن که دارای ارتفاع بین 80 تا 600 میلمتر تولید می شود در  تهیه و بنا گذاری ستون ها ، پل های لانه زنبوری و … مورد استفاده قرار می گیرد .

تیر آهن ازفرآیند  نورد گرم فولاد با مقطع عرضی معین شکل می گیرد و شامل یک قسمت به عنوان جان تیر آهن و دو بال تیرآهن می باشد .از جمله وظایف آن ها می توان به تحمل تنش های وارده از نیروهای اطراف به سازه : ستون ها ، خرپاها ، نعل ، درگاه ها ، پوش سقفی و.. نام برد .

درخرید تیرآهن اهمیت دارد که به نوع اندازه وزن و سایر موارد توجه ویژه ای گردد زیرا تیرآهن در پروژه های صنعتی و عمرانی نیز مورد استاده قرار می گیرد و مهم است که از بهترین نوع آن استفاده گردد .

تیرآهن به سه صورت تیرآهن IPE (استاندارد اروپا و ایران)، تیرآهن INP (استاندارد چین و روسیه) و همچنین تیرآهن IPB (بال پهن) تولید و عرضه می گردد . تیرآهن 14و کاهش روز قیمت

مزایای تیرآهن را نام ببرید :

تقویت تیرها بعد از اتمام ساخت وجود دارد .
اتصال چندین تیرآهن به یک دیگر وجود دارد .
قطعات از پیش ساخته شده هستند .
مراحل نصب اجرا با سهولت و سرعت انجام می پذیرد .
در ارتفاعات زیاد هم قابل استفاده می باشد .

معایب تیر آهن را نان ببرید :

1.احتمال  آتش سوزی
2.تضعف در دما

3.خوردگی فلزات در برابر رطوبت
4.تمایل قطعات فلزی به  فرآیندکمانش
5.اتصال نامناسب قطعات

اتصال قطعات فلزی به 3 روش صورت می پذیرد : اتصال جوشی، پیچی و پرچی در اغلب کشور ها از جمله ایران اتصالات با جوش صورت می پذیرد که به دلیل علم کم افراد و نداشتن تخصص در اینده سازه را بامشکل روبه رو می سازد . تیرآهن 14و کاهش روز قیمت 

 

 تیرآهن 14و کاهش روز قیمت

انواع تیرآهن را ذکر کنید :

در یک دسته بندی تیرآهن به سه دسته تقسیم می شود :

 • تیر آهن نیم پهن تیر آهن سبک   IPE
 • تیرآهن معمولی تیر آهن نوع اروپایی INP
 • تیرآهن هاش IPB
 • تیرآهن لانه زنبوری شکل

کاربرد تیر آهن را بیان کنید :

 • از جمله کاربرد اصلی تیر آهن به  ساخت ساختمان ها دارای اسکلت فلزی
 • در ستون ها،خرپاها،نعل در کارگاه ها ،بیم ها در پوشش سقف و پل های لانه زنبوری ا

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *